У середу президенти України і Росії підписали сенсаційні контракти. Росія надала нам знижку на газ у розмірі $100 при ціні газу $330 за 1 тисячу кубометрів. «Якщо ціна буде нижча 330 доларів, знижка складе 30% від контрактної ціни», - додав Дмитро Медведєв.

При цьому знижка в ціні на російський газ для України частково компенсується орендною платою Російською Федерацією за перебування Чорноморського флоту в Криму. «Відповідна знижка враховуватиметься як частина орендної плати Російською Федерацією за перебування нашого Військово-морського флоту, нашої бази у Севастополі», - сказав Медведєв. При цьому він підкреслив, що це «не політична зв'язка, а технічна».

При цьому, формула ціни й умова «бери або плати» залишаються без змін.

Також досягнута угода про те, що 80% вартостей транзиту газу «Газпром» оплачуватиме до 6 числа наступного місяця, 20% - відповідно до діючого контракту на транзит - до 20 числа наступного місяця.

У документах зафіксовано, що Росія не стягуватиме штрафи за недобір Україною газу. «Ми не стягуємо штрафні санкції, і це ми відобразили в доповненні до договору. Росія надалі не стягуватиме штрафні санкції за недобір газу Україною», - заявив глава «Газпрому» Олексій Міллер у середу журналістам у Харкові.

Він також зазначив, що досягнуті домовленості про знижку в ціні на російський газ дозволять Україні значно збільшити закупівлю газу в 2010 році. «З урахуванням нових умов щодо газу Україна поставила питання про збільшення закупівель газу в 2010 році до 36,5 млрд кубометрів. Це майже на 3 млрд. кубометрів більше, ніж планувалося», - повідомив Міллер.

Він підкреслив, що це дасть можливість Україні закачати необхідні об'єми газу в сховища і «нам усім безболісно пройти зимовий період 2010-2011 років».

Також президенти підписали угоду з питання перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Президент РФ Дмитро Медведєв повідомив, що термін перебування Чорноморського флоту РФ у Криму продовжується на 25 років. Він додав, що при цьому сторони домовилися про можливість продовження перебування флоту ще на 5 років.

У свою чергу Янукович додав, що Україна розглядає питання перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на своїй території у контексті системи колективної безпеки в Європі.

«Це питання ми також розглядаємо в контексті формування системи колективної безпеки європейської. Ми розуміємо, що Чорноморський флот буде одним з гарантів безпеки серед країн Чорноморського басейну», - зазначив він.

У результаті обидва президенти заявили про переможні переговори і дуже успішні угоди. Але що ж виграла Україна від контрактів Януковича-Медведєва?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1691