Голова Верховної Ради Володимир Литвин у середу попросив коаліцію у 10-денний термін надати документи, які підтверджують її існування, зокрема, списки не менше 226 депутатів.
«Я прошу коаліцію, раду коаліції надати всі документи, які підтверджують діяльність коаліції», - сказав він на засіданні парламенту у середу.
Литвин зазначив, що, згідно з регламентом Верховної Ради, списки депутатів є невід’ємною складовою угоди про створення коаліції.
Литвин просить Раду коаліції надати всі документи, які підтверджують існування коаліції
За словами голови парламенту, якщо відповідних документів не буде, то йтиметься про формування нової коаліції.
Водночас у БЮТ вважають, що після ультиматуму Литвина перед депутатами позначилися три шляхи. Про це в інтерв'ю журналістам заявив заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.
«На мій погляд, цей термін у десять днів, про який оголосив головуючий, це теж непогано. Є три шляхи... Депутати можуть піти у коаліцію з Партією регіонів, підтвердити існування сьогоднішньої коаліції або піти на вибори, якщо готові», - підкреслив депутат.
А голова фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона» Микола Мартиненко має намір ініціювати збір підписів депутатів НУ-НС для підтвердження існування нинішньої парламентської коаліції.
Тим часом, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович переконаний, що через десять днів буде оголошено про припинення існування нинішньої коаліції у складі БЮТ, «Нашої України – Народної самооборони» і Блоку Литвина.
Тим часом у НУ-НС вважають, що голова ВР Володимир Литвин вирішив простимулювати їхнє входження у чинну або нову коаліцію, зажадавши 226 підписів упродовж десяти днів. Про це в інтерв'ю журналістам заявив депутат від НУ-НС Роман Зварич.
«Те, що відбулося сьогодні - це така пауза, дамоклів меч, тільки ілюзорний. Литвин думає, що повісив його над нашою фракцією, щоб налякати когось в нашій фракції і змусити все ж таки підписати коаліційну угоду або ухвалити рішення про входження у коаліцію з Партією регіонів. Він, природно, не готовий першим ухвалити це рішення (про входження у коаліцію з Партією регіонів, - ред.), тому що ми можемо не ухвалити такого рішення, і тоді створюються правові умови для оголошення позачергових виборів у Верховну Раду, що йому (Литвину, - ред.), м'яко кажучи, не потрібно», - пояснив він.
На думку Зварича, сьогоднішня вимога - це «банальна страшилка», але якщо подібний тиск і надалі триватиме, «ми вам покажемо 226 підписів». На його думку, такими діями Литвин швидше зажене НУ-НС у чинну коаліцію, ніж змусить увійти до якоїсь нової парламентської більшості. «Я свою фракцію добре знаю», - підсумував він.
У той же час міністр юстиції України Микола Оніщук заявляє, що чинна коаліція демократичних сил у Верховній Раді не повинна підтверджувати свою реєстрацію.
«Закон не передбачає вимоги щодо перереєстрації коаліції, надання підписів і тому подібне», - сказав Оніщук.
Міністр підкреслив, що закон про Регламент Верховної Ради не містить завершальних перехідних положень, які б встановлювали обов'язок коаліції, яка була створена відповідно до вимог процедур, передбачених законодавством і чинних на момент її створення.
«На мою особисту думку, прийнятий закон не поширюється на відносини, зокрема, щодо процедури створення коаліції, яка була створена до набуття його чинності» , - сказав він.
Оніщук також не виключає, що застосування положень закону про Регламент ВР може стати темою подання до Конституційного Суду. «Це питання може стати предметом правових дискусій у Конституційному Суді, оскільки йдеться про тлумачення положень закону», - вважає міністр.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом