Не секрет, що у Верховній Раді гасло «Один за всіх» щодня застосовують на практиці – один депутат голосує за десяток товаришів їхніми картками.
Останнім часом ця ганебна практика і зовсім дійшла до абсурду. Раз у раз депутати з того чи іншого табору обурено вимагають відкликати свій голос з-під якогось закону, стверджуючи, що в Раді їх не було і вони не голосували. Буквально вчора пролунали відразу чотири крики з боку депутатів з НУ-НС, які стверджують, що не голосували за скандальні зміни до закону про вибори.
Дозвольте, але як же тоді їхні депутатські картки опинилися в чужих руках?! Їх украли? Тоді пора писати заяву в міліцію або хоч би в секретаріат Ради. Чи ж картки за старою звичкою були віддані «старшому по фракції», який і вирішує, за що голосувати? У такому разі депутати порушують закон, в якому чітко і конкретно сказано, що народний депутат повинен голосувати своєю карткою сам і не має права делегувати свої повноваження кому-небудь.
Саме можливість проголосувати в сесійному залі суттєво відрізняє депутата від простого смертного, і дозволяє йому виконувати функції представника НАРОДУ.
Крім того, що депутат таким чином порушує закон, він ще і геть забуває про відповідальність. Адже, згідно закону і здоровому глузду, народний обранець несе персональну відповідальність за всі рішення, які були прийняті від його імені! Кожен депутат зобов'язаний представляти думку своїх виборців – для цього його вибирають до парламенту і наділяють правом ухвалювати рішення на рівні всієї країни. Настільки широкі права припускають його особисту відповідальність за ухвалені ним рішення.
За чистотою дотримання регламенту по ідеї повинен стежити відповідний парламентський комітет. Ось тільки, здається, йому на цю порочну практику наплювати. Як, втім, і всім решта. Оскільки, здається, склалася ситуація, коли голосування чужими картками сприймається депутатами (та і всіма рештами також) як належне...
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом