Схоже, зіткнувшись з нездатністю справитися зі снігом, гіллям, що впало, та іншою комунальною напастю, у мерії вирішили віддати все на відкуп городян. Вже у першому кварталі 2010 року у кожному житловому будинку столиці проведуть громадські слухання. На них жителям запропонують визначити, за які послуги ЖКГ вони готові платити, а які замовлять на стороні.
Наразі список послуг, які входять у квартплату, налічує 25 пунктів. Їх можна розділити на три групи. Багато що, правда, залежить від доброї волі ЖЕКу і його співробітників. У першу потрапили ті, які горе пополам, але виконуються: вивезення сміття, прибирання території, вивезення снігу, листя, обслуговування систем диспетчеризації і ліфтів, підготовка до роботи в осінньо-зимовий період, ремонт і обслуговування устаткування дитячих і спортивних майданчиків, освітлення під'їздів і підвалів. У другу – роботи, які не на виду, але цілком можливо, що проводяться: дератизація, десинсекція, прибирання підвалів, технічних приміщень і дахів, очищення неканалізаційних люків. У третій групі послуги, за які ми просто платимо, але які не отримуємо. Наприклад, у квартплаті є пункт про очищення дворових туалетів і приямків. Або експлуатація номерних знаків будинків – якщо їх і пофарбували раз у минулому столітті, то це не привід щомісячно брати за це гроші.
«Є перелік обов'язкових послуг, які визначені законодавчо для будинків комунальної власності, – пояснюють у мерії. – Повністю відмовитися від них не можна, можна тільки поміняти виконавця. Наприклад, можуть поміняти перевізника, який вивозить сміття, але відразу ж повинні надати договір, що інша компанія згодна обслуговувати будинок. Обов'язкова послуга, від якої не можна відмовитися, – прибирання прибудинкової території».
У ЖУКах же розпорядження мера паніки не викликає. Більшість про нього взагалі ще не чули, решта залишитися без клієнтів не бояться. А раптом щось, кажуть, що складуть мітли під офісом мерії і підуть шукати іншу роботу.
Послуги, за які платять кияни і від яких можна буде відмовитися
1. Прибирання сходів у під’їздах
2. Прибирання прибудинкової території
3. Вивезення сміття
4. Прибирання підвалів, технічних поверхів, дахів
5. Технічне обслуговування ліфтів
6. Обслуговування систем диспетчеризації
7. Обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення, зливової каналізації
8. Дератизація (знищення щурів)
9. Дезинсекція (знищення комах)
10. Обслуговування димовентиляційних каналів
11. Технічне обслуговування систем протипожежної автоматики
12. Технічне обслуговування побутових електроплит
13. Поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем
14-16. Ремонт устаткування спортивних, дитячих, господарських майданчиків
17. Полив дворів, клумб і газонів
18. Підготовка будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період
19. Прибирання і вивезення снігу
20. Експлуатація номерних знаків будинків
21. Очищення дворових туалетів і приямків
22. Освітлення місць загального користування, підвалів
23. Енергопостачання для ліфтів
24. Очищення неканалізаційних люків
25. Періодична перевірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води і теплової енергії
Але наскільки усі ці плани здійснимі? І чи вийде у киян знайти інших виконавців для цих робіт? І чи не з’явиться у міському бюджеті такого розміру дірка, що ЖКГ у місті просто обвалиться?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом