Україна зайняла 68-ме місце у рейтингу якості життя, який щорічно складається журналом International Living. Наша країна набрала 62 бали зі 100 можливих. Журнал видається у США і призначений для тих, хто подорожує або має намір переселитися в іншу країну.
Свій рейтинг експерти складали, оцінюючи країни за вартістю життя, кліматом, наявністю умов для відпочинку і культурного розвитку. Також брався до уваги стан економіки, навколишнього середовища, охорони здоров'я, безпеки, інфраструктури. Крім того, було враховано, наскільки вільні громадяни, які проживають на даній території.
Зі 100 можливих балів Україна в основному отримала оцінки, вищі за середні. З усіх отриманих балів найвищий – 78 – дістався нашій країні за клімат. Свободу і навколишнє середовище експерти оцінили на «75» і «74» відповідно. Оцінку «71» поставили Україні за безпеку, «68» – за охорону здоров'я. У сфері культури Україна отримала від засновників рейтингу 61 бал, у сфері економіки - тільки 42 бали, досить низький показник і у сфері свободи слова - тільки 75 балів зі 100 можливих.
Найкращим місцем на Землі укладачі рейтингу ось уже п'ятий рік визнають Францію, де «бюрократія, яка іноді стомлює, і високі податки з лишком окупаються неперевершеною якістю життя, включаючи найкращу у світі систему охорони здоров'я».
На другому місці – Австралія, яку «не просто так називають щасливою країною». Укладачі рейтингу високо оцінили клімат, низьку вартість життя порівняно з країнами Західної Європи і США. Крім того, наголошується, що економіці Австралії краще, ніж іншим, удалося справитися зі світовою кризою.
Також у п'ятірку найкращих увійшли Швейцарія, Німеччина і Нова Зеландія.
Росія займає у рейтингу 111-е місце. Зі 194 країн найгірше живеться у Сомалі, Ємені та Судані.
Україна випередила інші країни на пострадянському просторі, за винятком прибалтійських республік і Молдови. Слідом за Україною йдуть Грузія і Вірменія - по 56 балів, і тільки потім - Білорусь і Росія (кожна набрала по 54 бали). Щоправда, за культурністю українців опустили нижче, ніж росіян. Зате нашу країну вивів вперед високий рівень, як вважають американці, громадянських свобод і безпеки (терор до нас поки, слава Богу, не дійшов).
Індекс якості життя - це комплексний показник, який характеризує рівень суспільного розвитку, якого досягла країна, зокрема, у сфері культури, дозвілля, інфраструктури, безпеки і клімату.
У порівнянні цифр двох років, спираючись на дані укладачів рейтингу, можна констатувати тільки негативну динаміку вартості життя (було 59 балів, стало 49). Інші ж показники залишилися на попередньому рівні.
То ж як нам зробити життя ще ліпшим?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом