з 1 січня 2010 року набуває чинності угода, підписана між Україною і ЄС про реадмісію, яка передбачає повернення на територію України нелегальних мігрантів, що потрапили на територію ЄС через Україну.

Угоду про реадмісію Верховна Рада ратифікувала 15 січня 2008 року.

Простими словами, якщо раніше до нас висилали лише громадян з українськими паспортами, то тепер з'являться й нелегали з країн третього світу, що намагалися проникнути до Європи через нашу територію. А що ж, запитаєте, ми отримуємо натомість? У перспективі - послаблення або повна відміна візового режиму з країнами ЄС. Свіжий переказ...

Заступник міністра закордонних справ України Валерій Чалий уже заявив, що Україна не використала в повному обсязі фінансові кошти, надані для облаштування тимчасових пунктів утримання нелегальних мігрантів, які будуть повернені на українську територію з Євросоюзу після набуття чинності угоди.

«Я визнаю, що Україна не використала повністю кошти для облаштування відповідних пунктів тимчасового утримання і перебування нелегальних мігрантів. Ми використали лише частину цих коштів, але ще залишилися певні суми для освоєння», - сказав замміністра з приводу наданої ЄС допомоги Україні з метою підготовки держави до подальшого виконання угоди про реадмісію.

Чалий також зазначив, що у зв'язку з початком імплементації угоди про реадмісію з Євросоюзом не слід перебільшувати деякі експертні оцінки про те, що з наступного року на територію України з країн ЄС будуть повернені близько 150 тисяч нелегалів.

«Реальну ситуацію ми дізнаємося, коли ці механізми будуть імплементовані, - заявив Чалий і сказав, що точних відомостей про прогнозовану кількість повернених з ЄС до України нелегалів у рамках угоди про реадмісію на сьогоднішній день немає.

Виконання угоди про реадмісію між Україною і Європейським Союзом не викликатиме проблем, - вважає глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Він зазначив, що угода є частиною співпраці між Україною і ЄС з питань реадмісії. За його словами, всі заходи, необхідні для виконання цієї угоди, розглянуті, крім того, існують двосторонні документи, що стосуються співпраці в цій сфері.

Однак, деякі експерти говорять про те, що з юридичної точки зору наша країна в украй складному становищі. Адже домовленість з ЄС означає, що ми не отримали ніяких зовнішньополітичних дивідендів. Європа виділила для заспокоєння совісті копійки на обладнання пунктів утримання - і все. А наші керівники замість тог, щоб стукнути по столу і відстояти національні інтереси, прийняли умови Європи, сподіваючись на якісь подачки в майбутньому.

За найнегативнішими прогнозами, за останні 15 років через українську територію до Європи проникло близько півмільйона нелегалів. І що буде, якщо цей потік тепер хлине назад?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1115