Росія активно шукає нові способи захисту від зовнішніх загроз. На противагу планам США 29 листопада Кремль презентував проект договору про європейську безпеку, розроблений за ініціативою Дмитра Медведєва. Згідно з проектом постанови, країни, які підписали його, зобов'язуються не завдавати шкоди безпеці один одного. Учасник договору, який входить у будь-який військовий союз, повинен домагатися того, щоб цей союз не становив загрози партнерам по угоді.
Учасник договору має право розглядати збройний напад на іншого учасника як збройний напад на нього самого і може надавати необхідну допомогу, включаючи військову. У разі збройного нападу або загрози його вчинення скликається надзвичайна конференція, на якій приймаються колективні заходи у відповідь.
У проекті договору наголошується, що він не зачіпає права на нейтралітет і не чинить замах на сферу відповідальності Ради Безпеки ООН. До писання договору запрошуються «усі держави євроатлантичного і євразійського простору від Ванкувера до Владивостока», а також міжнародні організації, такі як НАТО, ЄС, ОБСЄ, ОДКБ і СНД.
Як йдеться у заяві на сайті президента РФ, договір про європейську безпеку спрямований на створення єдиного євроатлантичного простору і покликаний «остаточно позбутися спадщини “холодної війни”». З ініціативою підписання договору Медведєв виступив 5 червня 2008 року під час візиту до Німеччини. Цей виступ став першою програмною заявою Медведєва щодо зовнішньої політики після обрання президентом Росії.
Крім того, Росія сказала, що зацікавлена в участі України у Договорі європейської безпеки. Про це в інтерв'ю журналістів у Києві повідомив тимчасовий повірений у справах Росії в Україні Всеволод Лоскутов.
«Звичайно, Україна - це ж європейська країна, ми зацікавлені», - сказав він, відповідаючи на запитання про зацікавленість РФ про участь України у цьому договорі.
Лоскутов також повідомив, що днями він вручив проект договору заступникові міністра закордонних справ України Валерію Хандогію, і в даний момент українські дипломати вивчають текст проекту.
«Мабуть, ми зустрінемося з керівництвом відомства і почуємо українську позицію», - підкреслив він, додавши при цьому, що вивчення проекту договору наразі проходить як у країнах СНД, так і в країнах Європейського Союзу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом