Учора, 5 листопада, почався офіційний візит президента Білорусі Олександра Лукашенка до України. У перший день дводенного візиту Лукашенко зустрівся з Президентом України Віктором Ющенком. Зустріч, за словами глави білоруської держави, виявилася плідною.

Зокрема, Олександр Лукашенко заявив, що за підсумками минулих у Києві переговорів з Президентом України Віктором Ющенком вдалося зняти всі проблемні питання, що існували в двосторонніх відносинах. «Сьогодні такий день, коли ми розрубали всі питання, зняли всі проблеми, які існували», - сказав глава білоруської держави журналістам.

«Три роки копітко і терпляче ми збирали ці питання, щоб їх, нарешті, вирішити. І це не зроблено спеціально під політичні кампанії в Україні і потім - у Білорусії», - зазначив Лукашенко.

Білоруський президент подякував своєму українському колезі «за колосальну підтримку», надану Білорусі «щодо вибудовування відносин із західними державами, зокрема з США». «Це відкрита, чесна позиція і підтримка вашої країни», - сказав глава білоруської держави, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

За його словами, ухвалені в рамках двосторонніх відносин рішення є внеском у європейську стабільність, протидію новим викликам і погрозам. «Білорусь і Україна гідно виглядають на цьому фоні», - заявив Лукашенко.

Він також зазначив, що ухвалені рішення в рамках білорусько-українських відносин направлені на підвищення добробуту двох народів. При цьому білоруський президент підкреслив: «Ми не збираємося це робити за рахунок інших, сусідніх народів».

Лукашенко сказав, що «наші відносини - Білорусі й України - останнім часом напружують керівників у деяких державах». «Я маю на увазі не лише Росію, але й інших. І я розумію таку реакцію. Адже наш альянс дає можливість жити нашим людям краще, ми можемо спиратися один на одного», - сказав президент Білорусі.

Крім того, зазначив він, «Білорусь й Україна – найбільш стратегічні в світі території», підкресливши, що «Європи без України й Білорусії бути не може».

Білоруський лідер вважає можливим у співпраці з Україною в найближчій перспективі «значно просунутися в енергетичних питаннях, питаннях транзиту, дорожнього будівництва». Зокрема, за словами Лукашенка, «європейці зацікавлені, щоб Балтійське і Чорне моря були сполучені транспортним коридором». Він також вважає перспективним розвиток співпраці з Україною і у сфері транзиту енергоресурсів. «Нафтопереробка, постачання нафти - все сьогодні знаходиться в роботі. Коли ми побачимо рентабельність цих проектів, то ми їх відразу запустимо», - заявив президент Білорусі.

За словами Лукашенка, «в хорошому сенсі слова ми струснули наш регіон, і я думаю, що партнери будуть вдячні нам за це».

Кажучи про перспективи реалізації низки інших сумісних білорусько-українських проектів, Лукашенко зазначив: «Думаю, після президентських баталій ми зберемося й обговоримо ці перспективи».

Висловився Лукашенко і з приводу епідемії грипу в Україні. Зокрема, він заявив, що проблема навколо «свинячого» грипу й паніка, що виникла у зв'язку з цим, створені штучно і, зокрема, спровоковані виробниками ліків.

«Цей грип, нехай навіть свинячий, - це не чума й холера, він виліковний», - заявив Лукашенко і додав: «Я знаю, що відбувається в цьому суперкорумпованому, бандитському середовищі виробництва ліків», - сказав білоруський президент. «Ще недавно говорили з приводу «пташиного» грипу. Напевно, все вже продали (ліки – ред.). Сьогодні запищали по-свинячому. А завтра, напевно, замуркаємо чи замукаємо?»

Білоруський президент заявив, що паніка, яка виникла у зв'язку із свинячим грипом, серед населення була створена штучно. Зокрема, за інформацією президента, «минулого року в цей період у Білорусі від пневмонії померла 21 людина, цього року - 19, з яких у 6 знайшли підозру на свинячий грип». «Ми щогодини моніторим ситуацію, і за останню добу ми бачимо, що відбувається спад по ГРВІ», - сказав Лукашенко.

Він закликав населення не піддаватися панічним настроям і віддав належне медикам. «Вони вдвічі молодці, медикам доводиться боротися не лише з самим захворюванням, але й ажіотажем», - підсумував глава білоруської держави.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

991