Державна автомобільна інспекція ініціює посилювання відповідальності для водіїв за водіння в нетверезому стані, який привів до дорожньо-транспортної події без тяжких наслідків. Про це на прес-конференції повідомив начальник департаменту ДАІ Сергій Коломієць.

«Ми розробили законопроект про посилення відповідальності у розмірі 500-600 мінімумів доходів громадян за водіння в нетверезому стані, який спричинив ДТП без тяжких наслідків», - сказав Коломієць.

За його словами, пропонується штрафувати таких водіїв на 8,5-10,2 тис. гривень.

При цьому Коломієць підкреслив, що сплата такого штрафу передбачається, якщо ДТП за участю автомобіля, водій якого знаходився в нетверезому стані, було без тяжких наслідків.

Також пропонується за такі дії водіїв встановити виправні роботи з позбавленням права водити автомобіль строком до 3-х років.

У серпні Міністерство внутрішніх справ ініціювало посилювання відповідальності для водіїв за водіння в нетверезому стані. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко тоді висловив думку, що за водіння в нетверезому стані повинна бути передбачена відповідальність у вигляді штрафу в 15 тис. гривень або ж позбавлення прав водія, за водіння в нетверезому стані, що призвело смерть, - позбавлення волі на 12-15 років.

Чинне законодавство передбачає за водіння в нетверезому стані штраф від 2 550 до 3 400 гривень, або позбавлення права управляти транспортним засобом на термін від 1 до 2 років, або суспільні роботи на термін від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на термін від 7 до 10 діб.

Міністер внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що «нові пропозиції про покарання порушників Правил дорожнього руху, які вже подані у Верховну Раду, передбачають збільшення термінів позбавлення прав водіння до 10 років і підвищення штрафу за перебування в нетверезому стані до 15 тис. грн.».

На переконання міністра, існування такого покарання, як цивільні роботи, яке застосовується, зокрема, і для осіб, що управляють автомобілем у нетверезому стані, є формою для уникнення будь-якого покарання, оскільки в державі фактично немає обліку цивільних робіт.

«Сильні світу цього домовляються один з одним не платити навіть ті мізерні штрафи, які передбачені чинним законодавством за водіння в нетверезому стані. Тому ми вважаємо, що такі цивільні роботи потрібно взагалі вилучити із Закону як міру покарання», - зазначив Луценко.

Крім того, вчора начальник Коломієць підтвердив, що кількість допустимого порогу алкоголю в парах, що видихаються, таки підняли до 0,2 промілле (як у Норвегії, Польщі і Швеції).

«Нововведення дозволить не карати тих водіїв, які, наприклад, випили перед поїздкою квас або кефір, - говорить Сергій Коломієць. - А пити спиртне не можна взагалі, навіть пляшку пива!»

Тих водіїв, які все-таки вирішать випити, незабаром даішники обчислюватимуть не тільки своїм влучним оком і трубкою, а й спеціальним приладом.

«Цей апарат німецького виробництва, - пояснює Коломієць. - Він сертифікований в Україні. Зараз у нас їх 5, але до лютого сподіваємося купити близько тисячі. А з часом його видадуть кожному патрулю ДАІ».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1535