У вівторок Конституційний Суд визнав неконституційними деякі положення змін до закон про вибори Президента.

Текст відповідного рішення КС оприлюднив на засіданні у вівторок голова КС Андрій Стрижак.

Зокрема, КС визнав неконституційними положення про обов'язкове перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні.

Також КС визнав неконституційним положення про обов'язкове проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

Неконституційним визнане положення про те, що позови про порушення, які не були розглянуті у суді упродовж двох днів з часу закінчення голосування, залишаються без розгляду.

Крім того, неконституційним визнане положення про те, що протоколи окружних і виборчих комісій про підрахунок голосів не підлягають оскарженню у суді.

Разом з тим суд визнав конституційною скасування інституту відкріпних посвідчень.

Президент Віктор Ющенко позитивно оцінює рішення Конституційного Суду щодо закону про вибори Глави держави.

Про це заявила представник президента у КС і ЦВК Марина Ставнійчук.

«Правова позиція Конституційного суду повністю влаштовує Президента України», - заявила вона.

«По більшості принципових позицій, пов'язаних з реалізацією виборчих прав громадян, позиція Президента України підтримана Конституційним судом"» - зазначила Ставнійчук.

«З погляду технології виборчого процесу, я думаю, той брудний план, який усім громадянам України пропонувався щодо організації як самого виборчого процесу, так зокрема встановлення результатів виборів, за прикладом процедури другого туру виборів 2004 року - явно не пройшов», - також підкреслила Ставнійчук.

У той же час, заступник голови фракції БЮТ Андрій Портнов заявив, що БЮТ ініціюватиме на наступному пленарному тижні удосконалення ряду законів щодо виборів Президента.

Він повідомив, що БЮТ пропонує врахувати позицію Конституційного Суду і рекомендації Венеціанській комісії.

Портнов нагадав, що Президент у своєму конституційному поданні пропонував скасувати майже 40 статей закону про вибори Президента і Кодексу адміністративного судочинства.

«КС дав оцінку всього щодо 5 позицій», - зазначив депутат.

Портнов підкреслив, що це свідчить про високий рівень підготовки закону про вибори Президента з боку парламенту, оскільки Верховною Радою до другого читання розглядалося приблизно 500 поправок і всього 5 позицій визнані КС неконституційними.

«Не збулися прогнози наших опонентів про те, що може бути зірваний виборчий процес, і про те, що КС визнає весь закон про вибори Президента неконституційним», - сказав заступник голови фракції БЮТ.

«Зараз можна з упевненістю констатувати, що вибори Президента відбудуться 17 січня за любої погоди, і виборчий процес не буде зірваний у зв'язку з будь-якими юридичними технологіями», - підкреслив Портнов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

813