Схоже, майбутні вибори Президента України починають розбурхувати не лише українців, але й весь світ. Так, ОБСЄ планує направити до України 60 довгострокових і 600 короткострокових спостерігачів. Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Володимир Єльченко.
Він підкреслив, що вже направлені офіційні запрошення в адресу ОБСЄ і Бюро демократичних інститутів ОБСЄ, які знаходяться у Варшаві. А також те, що в спостереженні за президентськими виборами візьмуть участь представники Парламентської асамблеї ОБСЄ.
Єльченко зазначив, що наприкінці вересня у відповідь на це запрошення Київ й інші міста відвідала спеціальна група ОБСЄ, яка зробила попередні оцінки своїх потреб. «Ці попередні оцінки свідчать про те, що до нас буде направлено до 60 довгострокових спостерігачів, які спостерігатимуть не лише за процесом виборів, але й за виборчою кампанією і ситуацією після виборів», - заявив він, додавши, що ці спостерігачі прибуватимуть до України з кінця жовтня.
Такої небувалої кількості іноземних «гостей» Україна не бачила навіть на виборах 2004 року, коли весь світ стежив за перипетіями Помаранчевої революції. Проте, чи є зв'язок між якістю і кількістю? Наскільки ефективною буде робота спостерігачів, і чи зможуть вони вплинути на те, щоб виборча кампанія і самі вибори в Україні пройшли чесно і відкрито?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом