Учора, 2 вересня, гривні виповнилося 13 років. 2 вересня 1996 року, відповідно до Указу тодішнього Президента Леоніда Кучми, в Україні почалася грошова реформа. В обіг була введена національна валюта України - гривня, і сота її частина - копійка.
Цього дня за встановленим курсом були переведені на гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ і організацій, а також внески громадян. Рублеві внески населення були перераховані у гривні за курсом 100 000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій з вільним їх використанням у гривнях. Середньостатистична зарплата в Україні на 1 січня 1997 року складала 143 грн. (при курсі 1,89 грн. за $1).
Упродовж 15 днів - від 2 до 16 вересня 1996 року – у готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року прийом карбованців було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України з тієї миті і дотепер є гривня.
Курс гривні майже два роки стримувався завдяки жорсткій монетарній політиці - штучному заниженню грошової маси щодо валового внутрішнього продукту, що підсилювало грошовий голод на гривню. Внаслідок цього курс долара у 1996 році знизився на 24%, у 1997 - на 9%. У 1997 дещо зріс рівень монетаризації економіки. Разом з важливим зростанням дефіциту державного боргу і виплат відсотків за ним, неефективним використанням бюджетних коштів, зменшенням валютних резервів НБУ, погіршенням фінансового стану підприємств тощо у 1998 це призвело до девальвації гривні, яка складала 84 %.
За останні два роки гривня знову сильно «схудла» - її курс з 5 гривень за долар влітку 2008-го впав до 8,5 гривень восени 2009-го.
Так яка ж наша валюта: тверда, м'яка чи повзучо-падаюча?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом