Цей тиждень – останній робочий для депутатів ВР перед тривалими літніми канікулами. Саме на ньому буде остання можливість зняти з депутатів недоторканність. Про що вже так довго говорять народні обранці.
Минулого тижня зняття депутатської недоторканності знову активно обговорювали. Проте, на обговорення спікер це питання так і не поставив.
Український Президент Віктор Ющенко знову вибухнув заявою, в якій закликав депутатів «відкритися».
«Нехай народний депутат, позбавлений імунітету, стає рівним перед національним законом, проходить усю процедуру слідства, і через суд доводить свою позицію: злочинця чи навпаки - національного героя», - сказав Ющенко.
А прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що блокування роботи Верховної Ради фракцією Партії регіонів пов'язане з їх небажанням підтримати законопроект про зняття депутатської недоторканності.
«Я думаю, їм дуже необхідна ця недоторканність, саме тим депутатам, які за нею ховаються і блокують розгляд питання», - зазначила Тимошенко.
Частина фракції НУ-НС уже заявила, що не голосуватиме за зняття недоторканності і з Президента, на чому наполягали в Партії регіонів.
А віце-спікер Олександр Лавринович сказав, що не бачить у залі 226 голосів за відміну депутатської недоторканності.
Лавринович нагадав, що рік тому він особисто представляв відповідний проект. «Ми пропозицію внесли. Вона отримала 212 голосів підтримки, за необхідних 226. До сьогоднішнього дня ми не змогли знайти союзників», - заявив віце-спікер.
При цьому він зазначив, що недоторканність депутатів закріплена в більшості країн світу.
«А ви знаєте хоч одну країну, де члени парламенту не мають недоторканності? Це є одним з елементів парламентської діяльності. Імунітет для членів парламенту існує у всіх країнах у різних заходах. В Україні він набагато більший, ніж потрібно», - зазначив віце-спікер.
«Тому Партія регіонів ще рік тому внесла проект змін до Конституції, за яким би всі народні депутати, всі судді України і Президент України повинні були відповідати, щоб проти них застосовувалися такі ж заходи. Єдине обмеження було в тому, що для того, щоб заарештувати народного депутата, суддю або Президента, повинні бути надані докази необхідності ізоляції цієї людини до виголошення вироку судом», - нагадав Лавринович.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом