У цю неділю Україна відсвяткує 13 річницю з дня ухвалення Основного Закону. За всі ці роки Конституція пережила декілька «народжень» і «смертей». І до цих пір вона когось не влаштовує, і якось «незручно» лежить.
28 червня 1996 року після 23 годин дебатів парламент прийняв Основний закон 315 голосами. Народився він у «великих муках» усього за одну ніч під загрозою розпуску Верховної Ради.
Проте через вісім років парламентаріям він здався недосконалим, і 8 грудня 2004 року був прийнятий закон про внесення змін до Конституції, що передбачають перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту з 4 до 5 років. Набрати чинності він повинен був у перший день цього року, що і трапилося, (правда, на практиці перехід на парламентсько-президентську форму правління виявився не таким простим, як у теорії) натомість на дозвіл депутатів провести «третій» тур президентських виборів, як на цьому наполягали прихильники Ющенка.
Але і тепер народні обранці не дають Основному Закону спокою і продовжують боротися за ласі шматочки «конституційного пирога». Недаремно в парламенті так довго ходили чутки про «весілля» Партія регіонів і БЮТ з метою в черговий раз перекроїти Основний Закон, але цього разу поміняти його кардинально – віддати основні повноваження прем'єрові, а Президента обирати в парламенті. На тлі постійних дебатів про недосконалість Конституції для українців цей день усе більше нагадує не національне свято, а ще один дарований державою «шаровий» вихідний. Чи ви все ж таки святкуєте День Конституції?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом