Президент України Віктор Ющенко ще у вівторок пообіцяв, що до вечора визначиться з кандидатурою на пост міністра оборони.
«Я зараз проводжу консультації з приводу міністра оборони. Розглядається дві кандидатури. До вечора я ухвалю остаточне рішення», - сказав він на прес-конференції.
«Я подам кандидатуру міністра оборони завтра, але у мене немає далеко повного відчуття, що, починаючи від позиції керівника коаліції, його політичної сили, буде підтримана будь-яка ініціатива з цього питання», - зазначив Ющенко.
Проте у середу Україна так і не дочекалася від Президента кандидата на пост міністра.
Водночас джерела кажуть, що Ющенко планує призначити замість звільненого Юрія Єханурова або секретаря РНБО Раїсу Богатирьову або начальника Генштабу, Головнокомандувача Збройними Силами України Сергія Кириченка.
У той же час заступник секретаря Радбезу Степан Гавриш вважає, що інформація про можливе призначення пані Богатирьової міністром оборони – не більше ніж чутки.
«Вони не мають ніякого відношення до реалій, принаймні, мені невідомо, що Президентом було зроблено таку пропозицію. Моя точка зору – Президент ще остаточно не визначився з кандидатурою на пост міністра», - заявив Гавриш.
Фракція Партії регіонів не має наміру брати участь у голосуванні за призначення парламентом міністра оборони. Про це сказав перший заступник голови фракції ПР Олександр Єфремов.
«Ми не беремо участі у комплектуванні уряду», – сказав депутат, відповідаючи на запитання, чи може ПР підтримати якусь внесену Президентом Віктором Ющенком кандидатуру на посаду міністра оборони.
Коментуючи можливість призначення на цю посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони Раїси Богатирьової, Єфремов зазначив, що у неї досить багато досвіду, і вона, на його думку, могла б справитися з обов'язками глави цього відомства.
«Ми маємо приклади в інших країнах, коли жінка може очолювати такий орган. Я знаю Раїсу Василівну (Богатирьову). У неї досить високий потенціал, вона досить багато корисного зробила, у тому числі й для нашої партії, тому я думаю, що це не найгірша кандидатура», – додав він.
Віце-спікер парламенту Микола Томенко вважає, що Міністерство оборони повинна очолити людина, яка користується повагою в армії.
«Враховуючи ситуацію, у якій знаходиться українська армія, там потрібна людина, яка б користувалася довірою. У нас останнім часом так складалося, що було модним призначати керівниками української армії тих людей, які там не служили», - зокрема, сказав віце-спікер.
Томенко впевнений, що новий міністр оборони повинен знати, як розбирається автомат, а також із яких підрозділів складається Міністерство оборони.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом