Кабінет Міністрів невпинно крок за кроком наближається до отримання другого транша від МВФ. Ось і у вівторок, 31 березня, Юлія Тимошенко запропонує парламенту розглянути проект змін до Державного бюджету, який дозволить збалансувати фінансовий становище НАК «Нафтогаз України». Про це прем'єр-міністр України заявила на прес-конференції.
Даний законопроект разом з іншими входить в антикризовий пакет, ухвалення якого необхідне для продовження переговорів з МВФ про отримання другого транша кредиту.
За словами Тимошенко, перші два законопроекти відносяться до підвищення акцизного збору на алкогольні і тютюнові вироби. «Третій закон приймається як зміни і доповнення до бюджету щодо збалансування фінансового плану НАК «Нафтогаз» і фінансового збалансування Аграрного фонду. Обидві програми є антикризовими. З одного боку, ми стимулюємо і стабілізуємо фінансове становище НАК «Нафтогаз», а з іншого боку, через Аграрний фонд забезпечуємо посівну і захист аграріїв у період, коли банки практично не видають кредити», - заявила прем'єр.
Юлія Тимошенко зазначила, що четвертий законопроект упроваджує рівну сплату внесків до Пенсійного фонду. «Сьогодні у нас склалася дивна ситуація, коли шахтарі, металурги, вчителі, лікарі платять зі своїх зарплат більші внески до Пенсійного фонду, ніж платять бізнесмени. Це неправильно, і необхідно встановити справедливість у цьому питанні, тому що кожна людина повинна забезпечити своїми внесками свою пенсію», - підкреслила прем'єр-міністр.
Тимошенко також повідомила, що в даний час дані законопроекти знаходяться в парламентських комітетах, і Кабінет Міністрів планує звернутися до коаліції, голови Верховної Ради Володимира Литвина, Президента України Віктора Ющенка з тим, щоб ці законопроекти були розглянуті невідкладно в перший день наступного пленарного тижня - у вівторок, 31 березня. «І це дасть можливість і відкриє всі шляхи до відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом», - заявила прем'єр.
Як повідомляв ForUm, 17 березня Верховна Рада України відмінила статті 84 і 86 Державного бюджету України, якими передбачалося, що Національний банк повинен узгодити політику рефінансування комерційних банків з Кабінетом Міністрів України. Це є одним з вимог МВФ для відновлення співпраці.
Раніше, 5 листопада 2008 року МВФ схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в об'ємі $16,43 млрд. для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомоги економіці країни. У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту у розмірі $4,5 млрд.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом