Влада не втомлюється робити заяви про те, що економічна криза поетапно долається, і жити стає легше. Тільки ось щоденні походи на ринок показують протилежне.
Наприклад, Верховна Рада затвердила пакет антикризових заходів, але результатів поки не видно. Дії Національного банку виглядають хаотичними і неузгодженими.
У вересні-жовтні НБУ кілька разів відмовлявся від підтримання курсу гривні на ринку, звинувачуючи у його розгойдуванні спекулянтів, що в результаті привело національну валюту до рекордної за її історію девальвації до рівня 7 грн/$1 як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.
Потім Нацбанк масовими інтервенціями повернув курс на міжбанку до рівня 5,8 грн/$1 і утримував його на ньому кілька тижнів, несуттєво змінюючи офіційний курс гривні. Проте 18 листопада він знову не вийшов на міжбанківський валютний ринок, що миттєво призвело до падіння гривні до рівня 6-6,10 грн/$1. У результаті валюта майже повністю зникла із обмінних пунктів. Зараз же Нацбанк взагалі відпустив долар, і він знову пустився у ріст.
Дії уряду також не вражають. Варто пригадати провальну боротьбу Кабміну проти здорожчання ліків та інфляції.
Участь же Президента у подоланні кризи і зовсім, здається, обмежується красивими заявами і критикою уряду.
Що ж усе-таки робиться у нашій країні для подолання кризи? І які це дії: системні чи хаотичні? Чи є у наших політиків план? Чи ж вони вважають за краще гасити окремі прояви кризи, не бачачи її у цілому?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом