Посол США в Україні Уїльям Тейлор допускає, що отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) можливе в 2009 році.

«Якщо українське керівництво продовжить бути зацікавленим в отриманні ПДЧ у квітні, в червні наступного року, то, безперечно, можливість (отримання ПДЧ – ред.) існуватиме», - заявив він.

Посол нагадав про те, що в квітні 2009 року пройде наступний саміт НАТО, на початку літа відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. На його переконання, ці зустрічі стануть новим приводом для розгляду питання політичної стабільності України, а також вивчення бажання лідерів країни щодо приєднання до ПДЧ.

Тейлор нагадав, що одним з критеріїв, який вивчають і враховують міністри закордонних справ перед підготовкою до зустрічі, є політична стабільність. При цьому дипломат упевнений, що Україна і надалі має можливість за допомогою старої або нової коаліції знову знайти політичну стабільність.

Посол заявив, що політична криза може негативно вплинути на ухвалення рішення про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО в грудні.

«США і багато інших членів альянсу вважають, що Україна готова до ПДЧ. Заважає тільки ваша політична нестабільність. Але НАТО ухвалює рішення на основі консенсусу», - сказав Тейлор.

Глави МЗС країн ЄС у грудні, ймовірно, не прийдуть до угоди про видачу Грузії й України плану дій щодо членства в НАТО, - вважає міністр закордонних справ Латвії Маріс Рієкстіньш.

Як сказав Рієкстіньш, на даний момент «не схоже, що буде досягнутий консенсус».

За його словами, багато країн витримують у цьому питанні паузу, оскільки хочуть дочекатися оприлюднення ставлення нової адміністрації США до розширення НАТО.

Під час дискусії в рамках Ризької конференції в суботу глава латвійського МЗС кілька разів підкреслив незмінність позиції Латвії, що полягає в тому, що видача ПДЧ не гарантує, що Грузія і Україна стануть членами НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1657