У вихідні протистояння між Президентом і прем'єр-міністром перетекло у зали суду: як тільки Указ Ющенка про розпуск Верховної Ради був опублікований у пресі, депутати від Блоку Юлії Тимошенко оскаржили його в одному із київських судів. Судді ухвалили: виконання Указу призупинити, а підготовку до виборів припинити.
ЦВК призупинила підготовку до волевиявлення, а щоб у її членів не виникло бажання відновити роботу, до ЦВК відправилися чотири десятки нардепів від БЮТ. Схожа делегація поїхала і до Апеляційного суду, який готувався розглядати скаргу президентського Секретаріату на рішення про припинення передвиборчого процесу.
«Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на акти такого роду, а Конституційний суд, швидше за все, відмовить у конституційному впровадженні цього питання», - говорив зазвичай спокійний і урівноважений глава Мінюсту, нашоукраїнець Микола Оніщук.
У результаті суд так і не розглянув скаргу Президента. Судді поступилися наполегливій вимозі депутатів від БЮТ: надати на слухання оригінали документів, що розглядалися Окружним судом перед рішенням про скасування дострокових виборів. Остаточний вердикт приймуть сьогодні. Слухання призначені на 16:00.
Ситуація з нинішніми достроковими виборами виглядає як дежавю подій півторарічної давності. Тоді рішення Президента Віктора Ющенка про розпуск парламенту викликало бурю опору уряду Віктора Януковича і жорстке протистояння силових структур, підпорядкованих Президентові і прем'єрові.
Сьогодні на місці Віктора Януковича – Юлія Тимошенко, а роль екс-глави МВС Василя Цушка приміряє на себе Юрій Луценко. До відкритих сутичок і захоплення будівель (як це було з Генпрокуратурою у травні 2007) поки не дійшло. Поки.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом