З кожним днем протистояння Росії та Грузії на південноосетинській землі набирає нових оборотів. Не залишилася за «бортом» цієї сутички й Україна.

Учора українські власті погрозили не пустити на свою територію кораблі Чорноморського флоту РФ, які раніше відправилися до узбережжя Грузії.

Українське МЗС пояснило це тим, що держава не бажає бути втягнутою в озброєний конфлікт, в який залучена Грузія. Тому офіційний Київ залишає за собою право заборонити повернення військових кораблів ЧФ, які, на думку української сторони, можуть взяти участь у військових діях. Як зазначило МЗС, така міра відповідатиме нормам міжнародного права.

«З метою запобігання виникненню обставин, через які Україна може бути втягнута в озброєний конфлікт і військові дії внаслідок участі в них військових формувань ЧФ РФ, які тимчасово базуються і дислокуються на території України, українська сторона залишає за собою право відповідно до норм міжнародного права й законодавства України заборонити повернення на територію України до вирішення конфлікту кораблів і судів, які можуть взяти участь у вищезазначених діях», – зокрема, мовиться в заяві МЗС.

Також Україна виражає стурбованість тим, що Росія зволікає з підготовкою і підписанням Угоди про участь ЧФ РФ, що дислокується на території України, в конфліктних ситуаціях.

На цю заяву відреагували в Генштабі Збройних сил РФ, проте, виразної відповіді на заяву українського МЗС не дали. Зокрема, заступник начальника Генштабу Збройних сил РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин зазначив, що заява МЗС України про те, що кораблям Чорноморського флоту РФ, які візьмуть участь в операції по блокаді Грузії, буде заборонено повернутися на базу, вимагає опрацьовування.

«Це рішення нове і воно вимагає опрацювання. Втрутилася третя сторона. Що за цим стоїть, ми поки не знаємо», - зазначив Ноговіцин.

МЗС РФ заявило, що почне переговори з Україною щодо питання повернення кораблів Чорноморського флоту до Севастополя.

«Ми спеціально займемося цим питанням у контактах з нашими партнерами», - сказав заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

У цілому заступник міністра зазначив, що російські кораблі підійшли до абхазьких вод, оскільки Росія не хоче, «щоб в Абхазії повторилася ситуація», подібна в Південній Осетії.

У той же час, Карасін заявив: «Чорноморський флот Росії залишиться в Криму відповідно до діючої угоди до 2017 року, незважаючи на «цинічну» заяву МЗС України».

Пізніше з'явилася ще одна заява МЗС Росії, в якій мовиться, що у неї викликають подив тон і зміст заяви МЗС України, що стосується направлення кораблів ВМФ Росії, що входять до складу Чорноморського флоту, для цілей патрулювання морських просторів біля узбережжя Абхазії.

«У заяві, зокрема, висловлюється заклопотаність тим, що Україна може бути втягнута в озброєний конфлікт. Вважаємо, що українській стороні слід було б задуматися про це тоді, коли вона поставляла озброєння стороні, яка почала цей конфлікт», - зазначили представники російського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС підкреслили, що російська сторона діє відповідно до міжнародного права, зокрема, Договором про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією і Україною 1997 р., а також Угодою між Російською Федерацією і Україною про статус й умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, перш за все, положеннями її статей 6 і 8.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1069