Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що найближчим часом український парламент може внести зміни до Конституції і запровадити в Україні парламентську форму правління.

За словами прем'єра, зміни до Конституції повністю «згармонізують і впорядкують владу».

«Я вважаю, що конституційна реформа на такому хаосі поставить крапку», - уточнила прем'єр-міністр.

Лідер фракції НУ-НС В’ячеслав Кириленко негайно заявив, що сьогодні БЮТ, регіонали і комуністи намагаються відібрати повноваження у Президента.

«Сьогодні БЮТ, регіонали і комуністи хочуть остаточно відібрати повноваження у Президента і передати їх партійним фракціям парламенту і якомусь «канцлерові», який цими фракціями призначатиметься», - заявив В’ячеслав Кириленко, коментуючи ініціативи БЮТ з приводу майбутніх змін до Конституції України.

«На практиці це означає створення системи колективної безвідповідальності і всевладдя парламентсько-олігархічних кланів», - сказав голова «Нашої України» В’ячеслав Кириленко.

За його словами, «такі дії БЮТ створюють реальну загрозу територіальній цілісності і державній незалежності України, які на нинішньому етапі розвитку країни здатна захистити лише дієва президентська влада».

«У зв'язку з цим ми ще раз звертаємося до наших партнерів із БЮТ з наполегливими проханнями припинити руйнування коаліції, сепаратні дії спільно з опозиційними партіями проти партнерів по коаліції, а найголовніше – відмовитися від наміру всупереч волі громадян ревізувати Конституцію і передати президентські повноваження Верховній Раді», - зазначив він.

Народний депутат із БЮТ Андрій Сенченко відповів В’ячеславу Кириленку. «У кожного із нас – у політиків і громадян, є якісь свої ідеї і амбіції, але я вважаю, що навіть політики не мають права на такі вкрай різкі оцінки. Тому що вони повинні розуміти, що у інших політиків теж є якісь свої думки та ідеї. Я думаю, така ультимативна форма викладення своїх поглядів неприйнятна», - зокрема сказав нардеп.

Сенченко зазначив, що Конституція не може бути «продуктом взаємодії» тільки фракцій, які входять до складу коаліції. «Тому що Конституція – закон для всієї країни, і жити по ній повинні люди різних поглядів. Саме тому, що це Основний Закон держави, законодавці в Україні свого часу заклали норму про те, що для остаточного ухвалення норм Конституції необхідно 300 голосів. Необхідність у цих двох третинах парламенту – це не українська вигадка, а традиція демократичних країн, мета якої – зробити так, щоб і опозиція була причетна до роботи над поправками і нормами Основного Закону. А ось ці заяви нашого партнера по коаліції говорять про те, що він, напевно, собі уявляв, що ми сядемо разом із НУ-НС і, щось придумавши, нав'яжемо це всьому парламенту і країні. Думаю, це не принесло б користі», - додав парламентарій.

За його словами, робота над Основним Законом повинна йти конституційним шляхом. «Тобто, існує парламент, який покликаний готувати і приймати закони, у тому числі й Конституцію. І коли ми говоримо про створення спеціальної комісії щодо її зміни, то це законний, нормальний шлях, а не якась екзотика чи продукт змови когось із кимось. А Кириленко, напевно, через певний на нього тиск з боку Банкової лобіює точку зору про те, що Конституційна рада і буде тим органом, який готуватиме в їхній версії нову редакцію Основного Закону. Але цей орган неконституційний. Це гурток шанувальників конституційного права. Хоча, звичайно, вони мають на це право. Як і будь-який громадянин, який у створювану парламентську комісію має право направити свої побажання і думки, ми будемо тільки раді цьому. Але чому якась група громадян, що має абсолютно інші повноваження, вважає, що вони можуть поширюватися на підготовку Конституції?!», - поцікавився нардеп.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

789