Фракція Блоку Юлії Тимошенко вимагає від Президента негайно відмінити всі нормативні акти, що блокують роботу коаліційного уряду.

Про це заявив лідер фракції Іван Кириленко на брифінгу в парламенті в середу.

«Фракція БЮТ заради збереження демократичної коаліції і консолідації демократичних сил у парламенті і суспільстві довгий час не звертала увагу на агресивні і невмотивовані випади на найвищому рівні проти коаліційного уряду, персонально прем'єр-міністра і демократичної коаліції зокрема. Проте спровоковане не нами протистояння сьогодні між Главою держави і його секретаріатом, з одного боку, і урядом, демкоаліцією, з іншого боку, зайшло настільки далеко, що більше мовчати ми не можемо», - підкреслив він.

«Тому фракція БЮТ заявляє: глава держави і оточення на догоду політичним силам тотально руйнують усі почини і ініціативи демократичного уряду», - сказав лідер фракції.

За його словами, заблоковані всі антикорупційні програми Кабінету міністрів, зокрема, у сфері ринку землі на місцях.

У заяві також наголошується, що Рада національної безпеки і оборони перетворена на центр протистояння уряду.

На думку фракції, з боку оточення Президента свідомо вноситься розлад між учасниками коаліції. Оточення Президента також намагається «взяти під своє крило» тіньові схеми в газовій сфері.

«У зв'язку з цим фракція вимагає від Президента як Глави держави не втратити черговий шанс для демократичного розвитку української держави, припинити руйнування і знищення демократичної коаліції. Ми пропонуємо негайно відмінити укази і нормативні акти, які блокують роботу демократичного уряду і дати йому нарешті працювати», - заявив І.Кириленко.

Фракція також наполягатиме на поверненні діяльності РНБО в державне русло і «очистити її від випадкових людей».

Фракція заявляє, що будь-які плани і наміри, які «плентаються в Секретаріаті Президента», на зразок прямого Президентського правління або негайного референдуму за Конституцією, отримають адекватну відповідь.

При цьому в заяві наголошується, що все вищесказане не стосується соратників по демократичній коаліції - фракції НУ-НС. «Ми стоятимемо до останнього, щоб зберегти демократичну коаліцію і нікому не дамо зруйнувати шанс цивілізованого демократичного розвитку України», - підкреслив Кириленко.

Фракція БЮТ вважає, що єдиним шляхом цивілізованого виходу з ситуації, що склалася, є ухвалення змін у Конституцію в парламенті, де представлені всі політичні сили.

У той же час, глава президентського Секретарітату Віктор Балога вважає, що заставою єдності і міцності парламентської більшості є неухильне виконання коаліційної угоди між БЮТ і НУ-НС.

Балога вважає, що БЮТ і Кабінет Міністрів під керівництвом його лідера Юлії Тимошенко намагаються уникнути відповідальності за серйозні прорахунки в роботі і недотриманні духу і букви коаліційної угоди.

«Суспільству показують на громовідвід - президентський Секретаріат, на який робиться спроба перекласти відповідальність за істотні недоліки в своїй діяльності. БЮТ так розігнався в своїх докорах, що придумав навіть якісь фантастичні плани впровадження прямого президентського правління. Критика з боку Глави держави звучить як опір урядовим ініціативам, хоча про самі ініціативи чомусь не повідомляється. Президентові дорікають внесенням розбрату в коаліції, але при цьому ні слова не говорять про вже неодноразові ситуативні союзи між БЮТ і опозиційною Партією регіонів. Рецептом повернення країни на шлях демократичного розвитку названо ухвалення змін у Конституції в стінах парламенту, тобто без участі народу, який за Основним Законом і є джерелом влади. При цьому явно ігнорується, створена за ініціативою Президента, Національна конституційна рада з широким політичним і суспільним представництвом, зате лунають слова про «спровоковане не нами протистояння». Перелік хитрих недомовок і протиріч у вимовленій позиції БЮТ можна продовжити», - відзначив він.

Балога вважає, що одна з фракцій більшості у Верховній Раді, а саме БЮТ, всіляко чинить опір ухваленню закону про Кабмін, прикриваючись міфічною погрозою від Президента і його Секретаріату.

Висловлювання депутатів від БЮТ про можливу відставку нинішнього уряду керівник Секретаріату Президента розцінює як підготовку громадської думки до того, що нинішній прем'єр-міністр скине з себе відповідальність, коли, театрально грюкнувши дверима Кабміну, покине країну під вантажем економічних проблем. «Тимошенко не вдасться заховати голову в пісок і вдавати, що зростання інфляції, ривок цін, невизначеності з газовими постачаннями наступного року не мають до неї ніякого відношення. Нинішній уряд повинен, принаймні, працювати ще 5-6 місяців, щоб виконати публічну обіцянку прем'єра і угамувати за цей час розгнуздану інфляцію».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

770