В Росії трапилася невелика паніка. У Раді Федерації серйозно занепокоєні наміром України вступити до НАТО. Заява президента США Джорджа Буша про те, що США нададуть Україні підтримку при вступі у НАТО, - це «чергова спроба зламати інтеграцію України і Росії», вважає голова комітету Ради Федерації у справах СНД Вадим Густов.
«Подібні заяви президент США робив і раніше. Є політичне рішення - дотиснути Україну, щоб вбити клин у відносини між цією країною та Росією».
У разі вступу України до НАТО «в принципі ніякої інтеграції з Росією бути вже не може», переконаний Густов. «Вступ до НАТО - це перехід на іншу зброю, на інший калібр. Це руйнування найрозвиненішої частини української економіки - військово-промислового комплексу, де існують найтісніші зв'язки з економікою Росії», - сказав сенатор. Він підкреслив, що у разі вступу України до Північноатлантичного альянсу Росії доведеться піти із Севастополя у 2017 р. «Вже зараз пішли розмови, що треба ініціювати процес виходу російських кораблів із Севастополя», - зазначив Густов.
На його думку, у разі вступу України в НАТО Росії, «звичайно, доведеться активніше займатися питаннями протиракетної оборони та зміцнювати флот».
У той же час голова Верховної Ради Арсеній Яценюк виступає категорично проти перегляду договору з Росією про розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.
«У вас є різні заяви, у нас є різного роду політики, обдаровані, тому Україна як правова європейська держава однозначно виконуватиме угоду щодо Чорноморського флоту», - підкреслив спікер.
Яценюк додав, що «однозначно не може стояти питання сьогодні на порядку денному про перегляд ціни за відповідне перебування Чорноморського флоту на території України».
При цьому він поінформував, що на порядку денному також не стоїть і питання про термін закінчення цього договору та про його пролонгацію.
«Є документ, який дві сторони зобов'язані його виконувати», - підсумував Яценюк.
Пару тижнів тому народний депутат, член фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Олесь Доній заявив, що Україна вже сьогодні має порушувати питання про виведення Чорноморського флоту Росії у 2017 році зі своєї території.
«На жаль, ЧФ РФ грає дестабілізуючу роль у питанні національної безпеки, і Україні потрібно, не залежно від того, вступить вона коли-небудь до НАТО чи ні, все робити, щоб виконати умови договору між Україною та Росією, і ЧФ РФ у 2017 році був виведений з території України», - зазначив Доній.
Для цього, на думку депутата, слід уже зараз ставити це питання і вимагати від РФ підготувати план відповідних заходів, оскільки за один рік вивести флот неможливо. Доній вважає, що у такому плані має зазначатися, які саме кораблі та підрозділи повинні бути виведені у певний час.
Також Доній зазначив, що українські політики, які виступають за нейтральний статус країни, повинні виходити не тільки з позиції невступу до НАТО, але і виведення ЧФ РФ з України.
Крім того, депутат зауважив, що дискусія відносно ПДЧ і НАТО в Україні невчасна, оскільки насамперед слід вирішити внутрішньополітичні проблеми.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом