1 квітня в Україні побував американський президент Джордж Буш. Він зустрівся з українським лідером Віктором Ющенком, прем'єром Юлією Тимошенко, спікером Арсенієм Яценюком і лідером ПР Віктором Януковичем. Зустрічами всі залишилися задоволені.

У Києві Буш був оптимістичний. Він заявив, що Сполучені Штати «рішуче підтримують» бажання України приєднатися до ПДЧ на саміті у Бухаресті. «Ви знаєте, що запланована низка дій щодо вступу України в НАТО, і ви знаєте, що США надають усіляку підтримку вступу України в НАТО. Ми підтримуємо вступ України і Грузії в НАТО. Ми допомагатимемо Україні у просуванні, в становленні членом НАТО», - підкреслив Буш.

За його словами, на цей крок США йде для того, щоб «гарантувати безпеку в даному регіоні».

«Україна і Альянс збудували сильне партнерство, і Україна - це єдина країна - не член НАТО, яка підтримувала всі операції НАТО в Іраку, Косові», - сказав він.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко заявив, що українська політика щодо приєднання до ПДЧ не є політикою проти когось. «Ми опікуємося насамперед нашими національними інтересами», - сказав він.

Ющенко також підкреслив, що не хотів би, щоб «ті політичні дебати, які зараз ведуться країнами Європи, формували для України якусь нову завісу». «Я переконаний, що ми йдемо вірним стратегічним шляхом і діємо у рамках національного суверенітету. Нація визначається відповідно до політичної доцільності та характеру безпеки», - зазначив Президент України.

Ющенко звернув увагу на те, що керівництву Альянсу не варто звертати увагу на позицію РФ. «Мені б не хотілося, щоб базовий фундаментальний принцип «відкритих дверей» роботи Альянсу був замінений на право вето країни, яка навіть не є членом блоку», - резюмував він.

У той же час Буш чесно сказав, що, не дивлячись на всі його зусилля, передбачити, яке рішення ухвалить саміт НАТО, неможливо. «Приєднання до ПДЧ повністю на користь України, і моя зупинка тут – чіткий сигнал цього. Але результат саміту передбачити неможливо», - сказав він.

Американський лідер заявив, що Сполучені Штати не пом'якшать свою позицію у питанні приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО в обмін на відмову від розміщення в Європі американської системи протиракетної оборони. Буш підкреслив, що США не йтимуть на компроміс з Росією в питанні приєднання України та Грузії до ПДЧ. «Я хотів йому сказати (Путіну – ред.): ти знаєш, я їду до Бухареста, там я хочу досягти ПДЧ для України і Грузії, і ти, пане президенте, не маєш цього боятися. НАТО – це організація мирна. НАТО – це організація, яка допомагає демократії», - заявив Б

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

831