У вівторок Верховна Рада проголосувала за постанову про призначення позачергових виборів Київської міської ради і Київського міського голови. Дане рішення підтримали 246 нардепів.
Перед цим голова тимчасової слідчої комісії по розслідуванню діяльності мера Києва Леоніда Черновецького Микола Томенко, виступаючи з парламентський трибуни, розповів про результати роботи комісії.
За словами Томенка, до складу комісії входять 17 народних депутатів пропорційно складу парламенту. Він підкреслив, що ця комісія не є інструментом ні коаліції, ні опозиції. Томенко назвав комісію «уповноваженим інструментів ВРУ».
Глава ТСК проінформував, що в комісію вже поступили матеріали з усіх інститутів влади, в які вона зверталася, зокрема, з Кабміну, міністерства з питань охорони навколишнього середовища, від фракцій Київради і очікуються матеріали від київської прокуратури.
Томенко повідомив, що на засіданні ТСК заслухала главу держкомітету по земельних ресурсах Володимира Воєводіна, який повідомив про ситуацію, що склалася з відведенням земель.
Томенко підкреслив, що КМДА створила власну систему відведення земель, яка суперечить чинному законодавству.
Нардеп також відзначив, що в Києві створена системі штучного банкрутства підприємств комунальної власності і розроблена програма приватизації комунальних підприємств.
Крім того, Томенко розповів про результати розслідування Контрольно-ревізійного управління. Він заявив, що загальна сума порушень в управлінні Києвом складає 1 млрд. 229 млн. гривень, а сама структура і система управління знаходяться поза правовим полем.
Також голова комісії повідомив про результати розслідування Мінекології, відповідно до яких в Києві ухвалюються рішення, які створюють екологічну небезпеку для України. Зокрема, значно зменшуються заповідні зони.
Томенко проінформував, що судові рішення в Києві ухвалюються з порушенням закону.
Поки ж у коаліції рахують кандидатів на пост мера. Є дві взаємовиключні позиції. Першу висловлює НУНС — мов потрібно висувати єдиного кандидата від «демократичних сил». Другу — нардеп від БЮТ Анатолій Семинога. Мовляв, його блок висуватиме свою кандидатуру і сподівається на його перемогу (все-таки на виборах до парламенту БЮТ набрав 47%).
Втім, поки немає визначеності ні з «єдиним кандидатом», ні з «бютівським». Серед перших називають зараз Юрія Луценка, Віталія Кличка, Олександра Омельченка (колишнього мера, який заявляє, до речі, що навряд чи піде на вибори, оскільки має образу на киян за вибори 2006 року) і лідера «Нашої України» В’ячеслава Кириленка. Серед «бютівських» розкид не менший — Олександр Турчинов, Микола Томенко, Михайло Поживанов, Анатолій Семинога.
На вибори піде і Віталій Кличко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом