У середу між прем'єр-міністром і мером Києва пробігла чорна кішка. На розширеному засіданні уряд прийняв рішення щодо подальшого перебування Леоніди Черновецького на посаді мера Києва.

У розпорядженні йшлося про те, щоб направити Президентові Віктору Ющенку подання про звільнення Черновецького з поста КМДА, а також всі матеріали, які стосуються цього питання.

Уряд також цим розпорядженням звертається до парламенту з проханням негайно розглянути питання, яке стосується ухвалення рішення про проведення дострокових виборів мера Києва та Київської ради.

Крім того, Кабмін звернувся до Генеральної прокуратури з проханням провести розслідування діяльності київської міської влади, і якщо буде підстава - усунути чинного мера від виконання своїх обов'язків.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вдячна уряду за те, що він вирішив звернутися до Президента з проханням усунути київського мера Леоніда Черновецького з посади.

Тимошенко зазначила, що якби в Києві не було зловживань з продажем землі, то в бюджеті столиці було б на 15 млрд. гривень більше. Вона підкреслила, що потрібно терміново ухвалювати рішення, щоб прибрати Черновецького як з посади мера, так і з посади голови КМДА.

У той же час Тимошенко зазначила, що знайдуться люди, які «гратимуться» з юридичним обгрунтуванням можливості звільнення Черновецького. За словами прем'єра, подання уряду законне. Вона повідомила, що на урядовому порталі буде розміщено її лист, де будуть чітко визначені всі юридичні підстави для того, щоб звільнити Черновецького.

Крім того, прем'єр поінформувала, що уряд підготує лист в Генпрокуратуру з проханням порушити кримінальну справу і відсторонити Черновецького та інших чиновників, причетних до порушення закону, від їхніх обов'язків на той час, поки проводитиметься розслідування.

Тимошенко зазначила, що і БЮТ, і НУ-НС у ході передвиборчої кампанії «чітко констатували», що у Києві будуть дострокові вибори мера. «У вівторок ми наполягатимемо, щоб це питання було розглянуте одним із перших. І якщо в демократичній коаліції хтось за це не доголосує, ми вважатимемо, що це подвійні стандарти, зрада киян і столиці України, а ще гірше, що це повне прикриття корупції, яка відбувається у місті Києві», - сказала Тимошенко.

Глава уряду пообіцяла, що стежитиме за поіменним голосуванням депутатів щодо цього питання. «Після цього я даватиму певні оцінки тому, що сталося. Але я вірю в те, що демократична коаліція проголосує за дострокові вибори мера Києва і Київради одночасно», - підсумувала вона.

Київський міський голова Леонід Черновецький запевняє, що столична міська державна адміністрація під його керівництвом пропрацює довше, ніж уряд Юлії Тимошенко.

«Я думатиму про те, щоб колегіально ми з моєю командою звернулися до Президента з тим, щоб відправити уряд у відставку, оскільки він діє не на користь України», - сказав Черновецький.

За його словами, Тимошенко вичерпала всі грошові ресурси країни на розвиток і допомогу простим людям.

Черновецький зазначив, що не сприймає серйозно заяв Тимошенко. За його словами, всі її дії – «це піар і боротьба за майбутнє президентське крісло, а також за парламент, який буде достроково або в терміни сформований наново». «В усякому разі, боротьба за владу, звіряча боротьба, більше нічого», - сказав Черновецький.

Він також заявив журналістам, що не спілкуватиметься з Кабміном і не звітуватиме перед ним до тих пір, поки уряд «не відноситиметься до киян по-людськи».

На сьогоднішній день, зазначив Черновецький, він жодного разу не обговорював з прем'єр-міністром важливі проблеми Києва. За його словами, з урядом ведуть безрезультатні переговори його заступники.

Пропозиція уряду звільнити Леоніда Черновецького з посади голови Київської міської державної адміністрації є безпідставною і неприйнятною. Про це заявив глава Секретаріату Президента Віктор Балога.

За його словами, відповідного офіційного документа не надходило, а про рішення уряду стало відомо з повідомлень на Урядовому порталі та в засобах масової інформації. «У той же час юридична недосконалість цієї ініціативи очевидна, як і цілком зрозумілим є її політичний аспект. Маємо черговий приклад, коли кон'юнктура і грубий піар витісняють право і закон на далеку периферію».

На підтвердження своєї оцінки Балога навів норми чинного законодавства, які, за його словами, роблять неможливим правове втілення постанови Кабміну. В першу чергу, зазначив він, Закон «Про державну службу» передбачає, що відсторонити держслужбовця з посади можна тільки за невиконання ним покладених службових обов'язків, наслідками чого стали людські жертви, значні матеріальні чи моральні збитки громадянинові та державі. Усунути від виконання посадових обов'язків можна тільки в зв'язку і на час проведення службового розслідування фактів протиправних діянь держслужбовця. Проте відносно Черновецького таке розслідування ніколи не призначалося і ніким не проводилося, тому юридично підтверджених підстав для відсторонення київського градоначальника на сьогодні немає, сказав Балога. «Принаймні, Кабінет Міністрів ніяких компрометуючих матеріалів на пана Черновецького не надав, а публікації в Інтернеті, не підкріплені порушеними кримінальними справами, не можуть бути хоч би мінімально серйозним аргументом», - зазначив глава Секретаріату Президента.

Він сказав, що останнім часом за дорученнями членів уряду і державних органів різні контролюючі організації ретельно перевіряли діяльність КМДА. За наслідками цих перевірок на адресу Глави держави не надійшло жодної доповіді з обгрунтованим підтвердженням фактів, які можуть стати підставою для усунення з посади Черновецького і проведення відносно нього службового розслідування, заявив керівник президентського Секретаріату. «Натомість прозвучало багато «гучних» викриттів і докорів, які з правової точки зору є беззмістовними», - додав Балога.

Балога також зазначив, що на сьогодні немає ніяких підстав для звільнення Черновецького згідно з Карно-Процесуальним кодексом.

Глава Секретаріату також указав на особливість здійснення влади в Києві, передбачену Конституцією і законодавством України. У столиці міську адміністрацію може очолювати лише людина, обрана міським головою, який призначається на посаду голови КМДА Указом Президента. Така специфіка організації влади в Києві підтверджена і рішенням Конституційного Суду, і неодноразовими роз'ясненнями Міністерства юстиції, - зазначив він.

Він відмітив, що рішення Кабінету Міністрів щодо голови КМДА не може бути підтримане Главою держави, оскільки суперечить законодавству.

«Закон один для всіх, і це гасло привело нинішню коаліцію до перемоги на парламентських виборах. Неможливо спонукати Президента порушити закон, як би цього комусь не хотілося. Звичайно, багатьом хочеться відправити столичного градоначальника за 101-й кілометр. Але для цього слід керуватися лише законом, а не політичною доцільністю. Інакше може трапитися, що за такою ж доцільністю і за той же кілометраж загримлять ті, хто зараз одягнений в білі кольори, які символізують чистоту і бездоганність. Проте для України це - неприйнятний сценарій», - сказав Балога.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

792