У вівторок парламент може відновити свою роботу. Принаймні, спікер Арсеній Яценюк заявив, що домовленість про це була досягнута всіма фракціями Ради. Проте нинішня коаліція і уряд, можливо, особливо цьому факту і не зрадіють. З тієї причини, що одним із перших питань відроджений парламент може поставити... відставку Кабміну. Чутки про це почали наполегливо ходити серед нардепів у вихідні. «Так, я чув, що вже у понеділок питання про недовір'я уряду (що означає його відставку) може бути поставлене на порядок денний найближчого дня. І що в.о. прем'єра після відставки уряду нібито хочуть призначити Юрія Єханурова. Теоретично голосів може вистачити, якщо за відставку проголосує ПР, блок Литвина, КПУ і частина НУНС, орієнтована на Балогу», — сказав один із нардепів-«регіоналів», ухилившись від відповіді, хто саме збирається ініціювати відставку.

Інформацію підтверджує і комуніст Олександр Голуб. Підставою, за словами Голуба, може стати криза у відносинах з Росією (якраз сьогодні Москва погрожує обмежити нам постачання газу). Хто готує «імпічмент» Леді Ю, нардеп не говорить. А ось один із його колег по фракції на правах анонімності зізнався, що на комуністів із цими пропозиціями виходили «регіонали», зокрема, нардеп Олександр Єфремов. Єфремов же цю інформацію заперечує. «Я нічого не знаю, — говорить він. — Але відставка, загалом, можлива за ситуації, коли Росія погрожує скоротити постачання газу, а прем'єр ховається від Президента. Якщо за прийняття проголосує більшість, це означатиме, що коаліція не діє, і потрібна нова. Відповідно, або переформатування цієї, або перевибори».

Утім, керівництво ПР (принаймні, його частина) таку думка не розділяє. «Я у суботу почув про те, що хтось готує ухвалу по недовір'я уряду, але партія нічого ще не вирішувала, — сказав один із лідерів «Регіонів». — Більше того, я спеціально зв'язувався з людьми з Банковою — там теж кажуть, що нічого такого не готують. Не виключаю, що це провокація самого БЮТ, в яку намагаються втягнути деяких «регіоналів». Зараз Тимошенко вигідно, щоб хтось спробував її зняти і щоб вона могла сказати країні — ось, мовляв, проти мене олігархи озброїлися. Тим більше якщо навіть і вистачить голосів для недовір'я, у чому я сумніваюся, то нинішній уряд стає в.о. А для нової коаліції голосів не вистачить — в НУНС більшість проти. Отже тоді на нові вибори йти, які нам не зовсім вигідні? Порушувати питання про відставку поки що рано. Потрібно, щоб народ сам побачив, до чого веде політика Тимошенко. І коли ціни злетять, а гроші для виплат вкладникам Ощадбанку закінчаться, тоді і відправляти у відставку», пише «Сьогодні».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

669