Рада національної безпеки і оборони в лютому на своєму засіданні розгляне питання організації процесу приватизації в 2008 році і шляхи запобігання ризиків у цій сфері. Про це Президент України Віктор Ющенко сказав у понеділок на зустрічі з головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком і першим віце-прем'єр-міністром Олександром Турчиновим.
У зустрічі також взяли участь секретар РНБО Раїса Богатирьова, керівники парламентських фракцій блоків БЮТ і НУ - НС Іван Кириленко і В’ячеслав Кириленко, глава Секретаріату Президента Віктор Балога і його перший заступник Олександр Шлапак.
За пропозицією Секретаріату Президента, повинна бути створена робоча група з представників уряду, парламенту і Секретаріату Президента, апарату РНБО і експертів, об'єктом аналізу якої буде проект Державної програми приватизації і проект закону, що стосується приватизації державного майна. На підставі напрацьованих нею матеріалів РНБО ухвалить рішення за концептуальними принципами приватизаційної політики, на яких базуватимуться законодавчі зміни і урядова політика в цій області.
Коментуючи прийняті урядом рішення, що стосуються політики приватизації, Глава держави виразив застереження про те, що відповідно до них, продаж державного майна розглядається лише як джерело наповнення державного бюджету.
«Ми повинні повернутися до теми більш раціонального використовування коштів приватизації. Щоб ми не жили одним днем і відповідали за розвиток держави», - застерігає Президент.
Ющенко наполягає на тому, що приватизація підприємств стратегічних галузей, зокрема енергетики, без розробки і ухвалення стратегії розвитку відповідних сфер економіки створить загрозу національної безпеки.
«Наша мета - не з молотка розпродати Україну. Наша мета - створити стратегічний контроль там, де це відповідає темі національної безпеки. В іншій частині - знайти інвестора, який би міг пожвавити ці об'єкти», – пояснив Глава держави.
В обговоренні цієї теми Президент висловився про поспішність визначення Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР) і ВАТ «Турбоатом» як підприємств, які повинні бути невідкладно приватизовані. У цьому контексті Глава держави поставив задачу, щоб кожний об'єкт, який готується до приватизації, проходив передприватизаційну підготовку, яка повинна збільшити його капіталізацію і, отже, його ціну.
«Наша задача – підготувати кожний об'єкт, оптимізувати його вартість, вийти на ринок і взяти на ринку кращу ціну», - заявив Президент.
Ющенко також вказав на відсутність адекватного сучасним умовам законодавчого забезпечення приватизаційних процесів. У першу чергу, це торкається Закону України «Про приватизацію державного майна» і нової Державної програми приватизації. Президент висловив своє бачення змін і принципові положення цих документів.
Президент поставив за мету досягти максимального консенсусу між інститутами влади в питанні приватизації. Зокрема, необхідно заручитися підтримкою фракцій при голосуванні по законодавчих змінах, які торкаються приватизаційної політики. Згода також повинна бути досягнута і в питаннях використовування коштів, отриманих від приватизації. «Я хотів би, щоб фракції свідомо пройшли цю дискусію, де тема розвитку країни, де тема споживання. І беріть на себе політичну відповідальність у цьому питанні», - попередив Глава держави.
Президент виставив категоричну вимогу зробити неможливим прояв корупції при проведенні приватизації. «Я всіх застерігаю, що жоден механізм подібної дії у нас не повинен бути допущений», - заявив Ющенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом