Вчора Кабінет міністрів затвердив проект держбюджету наступного року. Прем'єр повідомила журналістів, що проект держбюджету на 2008 рік передбачає проведення компенсаційних розрахунків за знеціненими внесками в Ощадбанку СРСР на суму до 20 млрд грн., з яких шість млрд. грн.. планується направити на виплати в грошовій формі.
Повернення внесків Ощадбанку, за словами Тимошенко, – це державний обов'язок всіх членів уряду і народних депутатів.
«Тому ми робимо досить унікальні для влади програми, які торкаються внесків. Ми збільшуємо об'єм повернення внесків, з 750 млн. грн., які прогнозував попередній уряд на 2008 роки, до 20 млрд. грн.», - сказала прем'єр.
За її словами, українцям прямими платежами, тобто грошима, виплатить шість млрд. грн., «що дозволить повернути громадянам України до тисячі гривень».
«Це значить, що більшість громадян, які мають до тисячі гривень об'єм внесків, можуе практично закрити свої книжки. Але ми паралельно пропонуватимемо людям платити гроші, які ми готові повертати і гідну кредитну депозитну ставку за утримання у банках цих внесків», відзначила глава уряду.
Тимошенко проінформувала, що уряд планує 12 млрд. грн., які сподіваються отримати додатково від приватизації, «на проведення виплат за рахунок оплати поточних платежів по житлово-комунальних послугах».
У даний час Ощадбанк почав підписувати акт звірки з тими, у кого є заощадження.
Прем'єр відзначила, що зараз необхідно провести інвентаризацію і з'ясувати, скільки людей претендує на повернення заощаджень. Вона розказала, що уряд разом з Ощадбанком побудував математичну модель того, скільки людей і коли звернеться з приводу повернення внесків, і як забезпечити, щоб вони не стояли в чергах. «Кожному видаватиметься спеціальний номер і година, коли людину чекатимуть без черги», - пояснила вона.
За словами Тимошенко, для повернення внесків до бюджету закладено шість мільярдів гривень, що дозволяє повернути кожному до тисячі гривень, а значить, багато невеликих внесків буде повернені повністю. «Всім іншим, у кого більше тисячі, буде повернено по тисячі гривень», - сказала вона.
Крім того, глава уряду повідомила, що в бюджеті закладено два мільярди гривень на те, щоб українці мали нагоду за рахунок заощаджень розрахуватися за свої борги за житлово-комунальні послуги.
Вона також відзначила, що бюджетом передбачено до двадцяти мільярдів гривень додаткових надходжень від чесної і прозорої приватизації.
Тимошенко пообіцяла, що система повернення внесків не викличе «категоричних інфляційних процесів». «Для нас це принципово», - додала вона. У той же час прем'єр повідомила, що для того, щоб справитися з «рекордною інфляцією», яку залишив попередній уряд, потрібно хоча б півроку.
Крім того, міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова заявила, що до кінця 2008 року мінімальна заробітна плата для українців складатиме 650 гривень.
Міністр підкреслила, що в Україні буде введена єдина тарифна сітка, що дозволить на 50% підняти зарплати висококваліфікованим фахівцям. Крім того, вона пообіцяла, що військовослужбовцям термінової служби підвищать зарплату в три рази.
Міністр також відзначила, що малозабезпечені сім'ї одержуватимуть допомогу залежно від рівня доходу сім'ї. За її словами, держава підтримуватиме багатодітні сім'ї.
Денисова повідомила, що буде ліквідована багаторічна «зрівнялівка» у виплаті пенсій і тепер шахтарі, працівники хімічної і важкої промисловості одержуватимуть більш високі пенсії.
Міністр заявила, що витрати на соціальний захист населення в новому проекті бюджету, в порівнянні з минулим роком, будуть збільшені на 57% і складуть 45 млрд. 600 млн. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом