У середу Верховна Рада прийняла всі 14 постанов про дострокове припинення повноважень тих народних депутатів, які стали членами Кабміну. Достроково припинені повноваження депутатів фракції БЮТ: прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, першого віце-прем'єра Олександра Турчинова, віце-прем'єра Григорія Немирі, міністра транспорту і зв'язку Йосипа Вінського, міністра праці і соціальної політики Людмили Денисової, міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, міністра фінансів Віктора Пинзеника і міністр охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука.
Припинені повноваження таких депутатів фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», призначених в уряд: міністра регіонального розвитку і будівництва - Василя Куйбіди, міністра з питань житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка, міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, міністра юстиції Миколи Оніщука, міністра у справах сім'ї, молоді і спорту Юрія Павленка і міністра оборони Юрія Єханурова.
Крім того, парламент ухвалив рішення про те, що наступне засідання ВР відбудеться після засідання ЦВК, на якому будуть зареєстровані нові депутати. За таке рішення проголосували 244 нардепи.
Член ЦВК Андрій Магера заявив, що Центральна виборча комісія раніше 25 грудня не зможе зареєструвати нових депутатів від Блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна – Народна самооборона» натомість тих народних депутатів, які достроково склали свої повноваження при переході на роботу в уряд.
Він нагадав, що відповідно до законодавства не раніше, ніж через 6 днів після отримання рішення Верховної Ради про дострокове складання повноважень народних депутатів, ЦВК може розглянути питання про реєстрацію нових депутатів.
На питання, чи всі члени комісії сьогодні здорові, заступник голови ЦВК відповіла, що «на щастя, з членів комісії ніхто сьогодні не хворіє».
Також він підкреслив, що, на його думку, члени комісії, незважаючи на важку виборчу компанію і великі емоції під час позачергових виборів, зможуть виконувати свої обов'язки належним чином.
«Давайте дочекаємося вівторка, коли ЦВК на своєму засіданні розгляне це питання і ухвалить рішення», - сказав він.
Відповідаючи на питання про можливий тиск на ЦВК або окремих її членів, Магера підкреслив, що «можливо, були неетичні вислови на засіданні парламенту в середу, дуже неетичною була поведінка окремих народних депутатів, а також не дуже коректними були дії окремих депутатів в кабінетах ЦВК в квітні цього року. І про це потрібно говорити».
«Але члени ЦВК не збираються перед кимсь гнутися. Давайте не забуватимемо, що комісія - це незалежний державний орган, який має забезпечити права суб'єктів виборчого процесу. Я впевнений, що члени ЦВК з усією відповідальністю підійдуть до розгляду питання, яке обговорюватиметься на найближчому засіданні комісії», - запевнив Магера.
Втім, експерти вважають, що члени ЦВК від опозиції можуть не прийти на ключове засідання ЦВК.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом