Схоже, обіцянки Юлії Тимошенко про відміну військового призову з 2008 року залишаться обіцянками. Принаймні, на вихідних Президент України Віктор Ющенко заявив, що для переходу на контрактну службу, Збройним силами України впродовж 2,5 років необхідно виділити 47 млрд. гривень.
«2009 рік – буде останнім роком загального призову. Я переконаний, що за час, що залишився, нам потрібно дуже багато зробити – сама програма переходу на контрактну основу в найближчі два з половиною роки оцінюється приблизно в 47 мільярдів гривень», - сказав Ющенко.
Він підкреслив, що захист Батьківщини є дуже важливою професією, якої потрібно навчатися багато років. При цьому він додав, що сучасна армія і Міноборони в цілому – це високотехнологічні відомства, - тому виконувати поставлені завдання здатні тільки професіонали.
Проте Президент підкреслив, що грошове питання не є найголовнішим у переході на контрактну військову службу, хоча це чимала сума для національного бюджету.
За його словами, питання полягає в тому, щоб за цей час створити гідні умови для військовослужбовців, для яких служба в армії стане власною професією.
При цьому Ющенко зазначив, що не існує конфлікту щодо термінів переходу армії на контракт, оскільки питання оборонної політики відноситься до компетенції Президента.
За його словами, «ніякого конфлікту не немає» між політичними силами щодо термінів переходу української армії на контрактну основу. При цьому Ющенко додав, що сьогодні українські збройні сили є добре організованими і не слід чіпати те, якщо не має проблеми. Він зазначив, що українська армія сильна і високотехнологічна та вихована в патріотичному дусі.
«Внутрішні питання розвитку українського війська віддайте Президентові і відповідним органам», - сказав Ющенко, додавши, що решта питань, зокрема фінансування виписані в національних законах.
Президент вважає, що зміни, які відбулися в збройних силах за останні роки, знаходять підтримку як у суспільства, так і офіцерів.
Коментуючи законопроект БЮТ і НУ-НС про створення національної гвардії Ющенко нагадав про події, які відбулися в Генпрокуратурі кілька місяців тому, коли військовий підрозділ «через людину, яка порушила закон, був заведений в приміщення Генпрокуратури».
За його словами, це було свідченням того, як людина зі зброєю може використовуватися «бездарними політиками» для вирішення внутрішніх політичних конфліктів. Він підкреслив, що такого більше не можна допустити, тому всіх людей в погонах потрібно підпорядкувати одній людині – Верховному головнокомандувачу, що передбачено Конституцією. «Є один Верховний головнокомандуючий і йому підпорядковані всі військові формування», - підкреслив Президент. За його словами, законопроект, який підготовлений ставить за мету структурувати силові відомства відповідно до вимог і норм Конституції.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом