Тепер у нас є Закон «Про Кабінет Міністрів» і Закон «Про опозицію». Проте радість від їх наявності переживають не всі. Сам процес їх прийняття президентська партія вже назвала переворотом. На думку «НУ», Блок Юлії Тимошенко підтримав антиконституційний переворот, проголосувавши за подолання вето Президента на закон про Кабінет Міністрів. Про це йдеться в заяві прес-служби НСНУ.
«Наша Україна» розцінює це, як антиконституційний переворот і узурпацію влади так званою антикризовою коаліцією, зокрема Партією регіонів і її слухняними сателітами СПУ, КПУ і з недавніх пір БЮТ.
НСНУ вважає, що реально відбувся черговий іспит для помаранчевих і демократичних політичних сил. «Після зради Соціалістичної партії, до так званої «антикризової коаліції» приєднався Блок Юлії Тимошенко, голосування якого з «антикризовиками» стало системним явищем», - наголошується в заяві. Нашоукраїнці нагадують, що БЮТ разом з регіоналами голосував за відставку «помаранчевого» уряду Юрія Єханурова, підтримував відставку міністра внутрішніх справ, польового командира Майдану Юрія Луценка, голосував за подолання вето Глави держави на закон про мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. «Наша Україна» переконана, що в цих умовах БЮТ слід сказати правду народу України і заявити про своє входження в так звану антикризову коаліцію.
Депутати заявляють, що після дій БЮТ, які своїм голосуванням підтримали антиконституційний переворот, у парламенті залишилася єдина сила, яка відстоюватиме ідеали Майдану, – це «Наша Україна».
Депутати-нашоукраїнці заявили, що коаліція і БЮТ домовилися про голосування за закони про Кабмін, опозицію і імперативний мандат місцевих депутатів. На знак протесту проти порушення процедури розгляду ветованого Президентом закону про Кабінет Міністрів вони блокували парламентську трибуну.
Нагадаємо, Верховна Рада України подолала вето Президента на закон «Про Кабінет Міністрів України», не врахувавши жодної з 42-х пропозицій Президента. «За» проголосувало 366 з 370 народних депутатів, зареєстрованих у залі. Зокрема, з фракції Партії регіонів проголосувало 186 депутатів, з БЮТ – 121, СПУ – 31, КПУ – 21.
В той же час лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що між БЮТ і Партією регіонів ніякої фундаментальної співпраці не може бути. «Ніякої співпраці фундаментальної, послідовної, системної в нас не може бути з Партією регіонів України і з Віктором Януковичем», - сказала Тимошенко.
Вона відзначила, що в той же час закони, які потрібні для вирішення тих або інших проблем, зокрема, закони про опозицію, про імперативний мандат, соціальні законопроекти, БЮТ готовий голосувати разом з Партією регіонів.
Лідер БЮТ підкреслила, що це «одночасне голосування, а не спільне стратегічне голосування». Тимошенко сказала, що БЮТ «жорстко залишається на своїх позиціях».
При цьому лідер БЮТ відкидає звинувачення фракції «Наша Україна» в співпраці з фракцією Партії регіонів. Тимошенко підкреслила: «Ми не підписували ні меморандумів, ні Універсалу з Януковичем, ми не створювали з ним спільного уряду, ми не направляли своїх міністрів в уряд Януковича і робити цього не будемо».
Вона відзначила, що сьогодні на Погоджувальній раді лідерів фракцій домовлено було про те, що фракція «Наша Україна» голосуватиме за законопроект про опозицію і імперативний мандат.
За її словами, «Наша Україна» в черговий раз «порушила домовленості» і не проголосувала за ці законопроекти. Вона також повідомила, що на Погоджувальній раді політичні сили погодилися на пропозицію «Нашої України» - розглядати в першу чергу закон про Кабмін.
Вона відзначила, що ця домовленість була виконана, але «Наша Україна» своїх зобов'язань не виконала.
Тимошенко відзначила, що очолювану нею політичну силу звинувачують ті політики, які «власне зруйнували першу помаранчеву команду, які зруйнували все, що можливо було зруйнувати». Лідер БЮТ відзначила, що вони «своїми руками внесли і кандидатуру Прем'єр-міністра України Януковича».
Згодом заступник керівника фракції Партії регіонів Євгеній Кушнарьов підтвердив існування політичних домовленостей між коаліцією і фракцією БЮТ. Також Кушнарьов відзначив, що демонстративний вихід представників «Нашої України» з сесійного залу парламенту на знак протесту проти подолання вето Президента на закон про Кабмін – це їхня справа.
За словами депутата, сьогоднішній день показав, що ця політична сила в даний час є «повним політичним банкротом». Кушнарьов відзначив, що в липні 2006 року між Партією регіонів і «Нашою Україною» велися переговори щодо створення коаліції, і «Нашій Україні» повинна була відійти посада прем'єр-міністра. За його словами, саме «Наша Україна» всі ці домовленості зруйнувала.
Голова ВР Олександр Мороз підтвердив, що між коаліцією і БЮТ були досягнуті політичні домовленості в обмін на голосування за закон про імперативний мандат депутатів місцевих рад. Він відзначив, що фракція «БЮТ висунула умову, щоб підтримати імперативний мандат». За його словами, це не «прихована домовленість, це дійсно політична домовленість».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом