
На острові Сицилія сталося потужне виверження вулкана Етна, найактивнішого в Європі. У небо здійнявся стовп вулканічного попелу висотою понад 6 400 метрів, повідомляє "Радіо Свобода".
За даними Національного інституту геофізики та вулканології Італії (INGV), основна маса розпеченого матеріалу залишилася у віддаленій та незаселеній долині Валле-дель-Леоне, що зменшує безпосередню загрозу населеним пунктам.
На відео, які активно поширюють в соцмережах, помітно, як люди спускаються схилами вулкана.
Spettacolare flusso piroclastico dovuto al collasso di una porzione del cratere di Sud-Est.
— La Sicilia (@lasiciliait) June 2, 2025
📍Etna - 2 giugno 2025#etna #eruzione #sicilia #lasicilia pic.twitter.com/vK6zcsUFMv
У зв’язку з активністю вулкана оголошено найвищий рівень небезпеки. Попри це, міжнародний аеропорт Катанії, розташований неподалік, поки що працює у звичайному режимі.
— Це природне явище регулярно повторюється, проте наразі ситуація під контролем, — зазначив мер міста Енріко Тарантіно.
ForUa.com нагадує, що вулкан, висота якого становить близько 3 357 метрів, є унікальним геологічним об’єктом. Він має понад 200 кратерів, з яких раз на кілька місяців викидається лава.
Вулкан Етна, що знаходиться на карті в східній частині острова Сицилія, занесений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Автор: Сергій Ваха