1 квітня заступник голови ради безпеки Російської Федерації Дмитро Медведєв пригрозив світовій спільноті використанням обмеження експорту російської аграрної продукції до «недружніх» країн. 

МЗС звертає увагу на те, що офіційний представник Росії відверто називав експорт продовольства зброєю.

«Фактично, підтверджуючи статус РФ як країни-агресора не лише у військовому та енергетичному, але і в продовольчому вимірі», - підкреслили у відомстві. 

Зазначена заява є черговим свідченням деструктивних дій РФ, які, зокрема, порушують основні принципи продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) - гарантування продовольчої безпеки та подолання  голоду. Наміри російської сторони також підривають можливості світової спільноти з досягнення цілей сталого розвитку до 2030 року. Така політика країни-агресора ставить під питання доцільності її членства в ФАО та інших міжнародних організаціях.

Варто зазначити, що заява експрезидента РФ рясніє фактологічними помилками та свідомими маніпуляціями. Наприклад:

у 2020 році РФ імпортувала тільки з ЄС, США та Канади харчової та аграрної продукції на суму щонайменше у 6,82 млрд доларів США* (а не «нічого», як вважає заступник голови ради безпеки Російської Федерації); 

  • за обсягами виробництва зерна Росію перевершують не лише Китай і Індія, як заявляє Медвєдєв, але і США, ЄС та Бразилія**; 
  • до «недружніх» країн РФ відносить власних конкурентів на продовольчому ринку; 
  • якщо Росія перенаправить свої товарні потоки з одних країн до інших, це жодним чином не вплине на світовий баланс зернових і насиченість ринків. 

«Що дійсно впливає на світові ціни на продовольство і буде ще більше впливати в наступному сезоні - це блокування Росією відвантажень з українських портів, мінування суднохідних шляхів, блокування посівних робіт в Україні через проведення військових дій та свідоме знищення української сільгосптехніки та інфраструктури», - підкреслили у відомстві. 

МЗС закликає міжнародну спільноту засудити дії Росії, вимагати відведення нею своїх сил і засобів з території України, припинити блокування українських портів та посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії проти України та запобігання гуманітарної катастрофи і погіршення ситуації з голодом у світі. 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

51
Теги