Шок киян від виконання свого бажання - вибрати на місце Омельченка кого завгодно, тільки не його самого – передався живому втіленню цього бажання – Леоніду Черновецькому. Але якщо перші ледь відходять від цього стану, то, схоже, другі до цих пір перебувають у стані афекту. На засіданні сесії Київської міськради V скликання новообраний мер столиці Леонід Черновецький жодним словом не обмовився ні про стратегію розвитку Києва, ні про програму розвитку столиці. Такий стан речей не міг не схвилювати його новостворених підопічних, і вони вирішили взяти ініціативу в свої руки.
«Ми не можемо дозволити собі, щоб у Києві була система хаосу або анархії, коли від настрою однієї людини залежатиме доля столиці України. Ми всілякими методами намагалися з'ясувати, в чому зміст, суть стратегії і програми цієї людини, але поки що це залишається таємницею», - сказав у п'ятницю на прес-конференції заступник керівника БЮТ, сили, яка набрала до Київської міськради більшість, Микола Томенко. А в суботу фракції БЮТ, Блоку Віталія Кличка і Громадського активу Києва утворили Коаліцію демократичних сил в Київраді і оголосили, що добиватимуться проведення повторних виборів мера Києва.
Очолив опозицію Черновецького конкурент, який перший привітав його з перемогою, - Віталій Кличко. Очолювана екс-боксером коаліція отримала назву «Справедливий Київ». Депутати також утворили робочу групу, яка вже працює над підготовкою Програми спільних дій.
Відкриваючи спільне засідання депутатів Київради, Юлія Тимошенко заявила, що «три фракції представляють справедливу більшість у Київраді, яку вибрали кияни, а не яка формується шляхом посад або хабарів».
За результатами виборів БЮТ отримав 41 депутатський мандат, Блок Віталія Кличка – 14 мандатів, а ГАК – ще 7. Таким чином, загальна кількість коаліції 62 депутати є більшістю в Київраді, чисельний склад якої 120 депутатів. Меншина ж складається з: представників Блоку Леоніда Черновецького у складі 21 чоловік, Блоку "Наша Україна" - отримала 15 місць, Партія регіонів - 9, Соціалістична партія - 7, Народний блок Литвина - 6 місць.
Сам Черновецький поки що замість плану розвитку пропонує всім політичним силам, що пройшли в Київраду, сісти за стіл переговорів. «Звертаюся до Вас як Київський міський глава з пропозицією почати конструктивний діалог, покликаний забезпечити розвиток і процвітання міста Києва як столиці України і великого європейського міста», - мовиться в зверненні, поширеному в понеділок його прес-службою. «Пропоную всім цим політичним силам якнайшвидше сісти за стіл переговорів для виготовлення плану першочергових кроків нової київської влади», - йдеться в повідомленні.
Він також запропонував політичним силам підписати Меморандум розвитку Києва, який би визначав такі першочергові кроки, і почати конструктивну роботу.
«Ми спільно підберемо кращих професіоналів з різних політичних сил для реалізації задач, визначених таким Меморандумом», - сказав Черновецький у зверненні.
«Закликаю політичні сили не розмінювати долю Києва на преференції для чийогось бізнесу або для задоволення чиїхось непомірних амбіцій», - сказано в документі. Новий мер також вважає «неконструктивною і неприпустимою ультимативні заяви окремих політичних сил про власне місце і роль у політичному й економічному житті Києва».
«Для мене як міського глави всі фракції Київради - рівноправні партнери, без розподілу на старших і молодших. Єдиним критерієм оцінки буде ефективність роботи на благо киян», - сказано в документі.
До речі, вчора партія «ПОРА», яка разом з ГАК і БЮТ оголосила про намір створити більшість у Київраді, повідомила, що не має наміру брати участь у створенні будь-яких коаліцій у Київській міській раді до прийняття плану розвитку Києва і має намір провести консультації з мером Києва Леонідом Черновецьким і лідерами депутатських фракцій у Київраді для розробки такого плану.
Про це журналістам на прес-конференції сказав глава «ПОРИ» Владислав Каськів. «Політрада (партії) вважає неприйнятною для «ПОРИ» участь у формуванні будь-яких коаліцій в Київраді до узгодження плану розвитку Києва», - сказав Каськів.
Також Каськів сказав, що «ПОРА» готова пожертвувати своїми місцями в Київраді. «В усякому разі, якщо обставини складатимуться не згідно з рішенням, прийнятим сьогодні, ми без жалю пожертвуємо своїм представництвом в Київраді, щоб зберегти чесне ім'я «ПОРИ», - сказав Каськів.
Крім того, Каськів вважає, що Блок «ПОРА-ПРП» створювався виключно під вибори, а зараз його суб'єкти можуть діяти самостійно. «Блоку «ПОРА-ПРП» не існує формально, тому не можна говорити про розкол (блоку)», - сказав Каськів.
Також він упевнений, що коаліція, створена блоками Юлії Тимошенко, «ПОРА-ПРП» і «Громадський актив Києва» одноразова, тобто проіснує до призначення секретаря Київради.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом