Потяг до реформ, що охопив усю країну, докотилася і до самої консервативної державної структури – прокуратури. Вона в особі колегії Генеральної Прокуратури вимагає змінити свій статус, з чим і звернулася до глави держави, а також до Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства юстиції і Національної комісії з зміцнення демократії і затвердження верховенства права.
Мотивація проста – вдосконалення конституційного статусу прокуратури обумовлена виконанням обов'язків і зобов'язань України, які випливають з її членства в Раді Європи.
Так от порадившись, колегія Генеральної прокуратури вирішила, що буде краще віднести прокуратуру до судової гілки влади і трансформувати функцію нагляду за дотриманням і застосуванням законів у функцію захисту прав і свобод людини та громадянина, державних і суспільних інтересів, удосконалення порядку призначення на посаду і звільнення Генпрокурора. Про це і шлось в пропозиціях направлених за вищезазначеними адресами.
При підготовці цих пропозицій враховані міжнародні норми і стандарти діяльності прокуратури в демократичному правовому суспільстві, зауваження Парламентської Асамблеї Ради Європи і висновку Венеціанської комісії з цих питань, - стверджує прес-служба Генеральної Прокуратури.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом