У Вінницькій області встановлено 386 суб’єктів господарської діяльності, бенефіціарами яких є фізичні або юридичні особи російської федерації та республіки білорусь. Саме до їхньої діяльності нині прикута увага співробітників Бюро економічної безпеки України, які залучені до складу робочої групи на території Вінницької області. Зокрема, на виконання доручень керівництва БЕБ, проводиться комплекс аналітичних та пошукових заходів для встановлення, відпрацювання та сприяння націоналізації російського майна, що знаходиться на території області.

Наразі встановлено, що на декількох залізничних станціях області перебуває 21 вагон з мінеральними добривами, які належать підприємствам росії. Загальна вага тимчасово затриманих товарно-матеріальних цінностей - понад 1400 т. Орієнтовна вартість міндобрив становить близько 24 млн грн, повідомила прес-служба БЕБ.

Крім того, виявлено 6 вагонів з моторним мастилом, яке належить підприємствам з рф. Загальна вага мастила становить майже 300 тонн, здійснюється оцінка ТМЦ.

Відповідні матеріали співробітники БЕБ вже передали до Вінницької військово-цивільної адміністрації для проведення подальшої процедури націоналізації.

Заходи щодо виявлення та аналізу майна підприємств, власниками якого є російська федерація, з метою його подальшої націоналізації тривають.

Так, нещодавно за результатами заходів у Закарпатській та Івано-Франківській областях БЕБ ініціювало націоналізацію майна російської федерації на 1,16 млн доларів США.

Нагадуємо, у БЕБ функціонує офіційний телеграм бот https://t.me/StopOverpriceBot, за допомогою якого громадяни можуть повідомляти про випадки необґрунтованого підвищення цін, а також про перешкоджання веденню бізнесу, факти незаконних дій з гуманітарною допомогою або про інші правопорушення у сфері економіки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

42