Станом на 16 березня за кордоном перебувають 26 нардепів, 10 з них – це члени української делегації у ПАРЄ, а серед тих, хто покинув країну не в рамках відряджень, – переважно представники «ОПЗЖ».

Про це сказав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі каналу Рада, передает Українська правда.

«Станом на сьогоднішній ранок, за тією інформацією, що є у мене, 26 депутатів перебувають за кордоном. Десь десять із них – це ті жінки-народні депутати, які були скеровані мною до Парламентської асамблеї Ради Європи з тим, щоб вони відстояли те рішення, яке ПАРЄ вчора ухвалила щодо виключення Росії з ПАРЄ», - сказав він.

Водночас він додав, що є і ті, хто виїхали з України, але причини їхнього від’їзду йому невідомі.

«Є представники переважно однієї фракції – це «Опозиційна платформа – За життя» ­– вони у переважній більшості знаходяться закордоном і про причини їхнього від’їзду (я не знаю – ред.), я їх не відряджав, але вони там», - зазначив спікер.

Зі слів голови парламенту, усі решта народні депутати, «які проукраїнського штибу», працюють у ВР.  

На запитання про притягнення до відповідальності тих нардепів, які покинули країну у час війни, Стефанчук заявив, що «політичну відповідальність їм має надати український народ на майбутніх виборах».

Він також переконаний, що «ті, хто вчиняв злочини проти українського народу, хто був колаборантом, здійснював державну зраду, окрім політичної відповідальності, обов'язково понесуть і кримінальну».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

49