Православні та греко-католики 17 грудня відзначають день пам'яті святої великомучениці Варвари.
Свята великомучениця Варвара потерпіла за віру у Христа в 306 році за часів царювання імператора Максиміана.
За переказами, Варвара була дуже вродливою дочкою знатного і багатого Діоскора із фінікійського міста Іліополя. Він був язичником і оберігав доньку від впливу християн. Але серце Варвари шукало єдиного Бога.
Дізнавшись про те, що Варвара прийняла християнство, Діоскор жорстоко побив дочку, наказав помістити її у в'язницю і морити голодом.
Правитель міста Іліополя Мартіан, зворушений дивною красою Варвари, закликав її відректися від Христа.
Після тривалих мук у в'язниці у нічному видінні Варварі з'явився Господь, підбадьорив її і зцілив рани. На другий день Варвара була піддана новим катуванням, дивлячись на які, одна жінка, Юліанія, яка була свідком її страждань, оголосила себе християнкою. Її також повісили на дереві поряд з Варварою і піддали мукам, після чого обом дівчатам відсікли голови, повідомляє «УНІАН».
У той же день Діоскор і Мартіан були вражені блискавкою, яка повністю спалила їхні тіла.
У передсмертній молитві великомучениця Варвара просила Господа, щоб Він звільнив усіх, хто звертається до неї за допомогою, від несподіваних бід, від наглої смерті без покаяння і послав би їм свою благодать.
За переказами, у відповідь вона почула голос з небес, який обіцяв виконати її прохання.
Мощі святої великомучениці Варвари у VI столітті були перенесені до Константинополя, а у XII столітті дочка візантійського імператора Олексія Комніна (1081-1118 рр.), княжна Варвара, виходячи заміж за руського князя Михайла Ізяславича, привезла їх до Києва, де вони зберігаються і понині – у соборі святого князя Володимира (Української православної церкви Київського патріархату).
Католицька церква відзначає День святої Варвари 4 грудня.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом