Королеві Великобританії Єлизаветі II в минулому році дарували коштовності, проїзний на метро і навіть карету з шоколаду. Публікація списку офіційних презентів, отриманих британською монаршою фамілією за минулий рік, привернула сьогодні широку увагу в Лондоні.

Королева, окрім іншого, отримала в подарунок виконану із шоколаду модель державної карети на фабриці Mars, перлове намисто у складі п'яти ниток від президента ОАЕ шейха Халіфи бен Заїда Аль Нахайяна, пам'ятний проїзний на лондонське метро в честь 150-річчя найстарішої у світі підземки, а також три саджанці в'яза сорту «Нові горизонти» з нагоди 60-річчя її коронації.

Чоловікові королеви, герцогу Единбурзькому принцу Філіпу, презентували орден Канади від генерал-губернатора Канади, запонки від Віндзорського клубу з регбі, шпильку для краватки від Торгової палати Ньюхейвена, а також шахтарську лампу на честь відкриття ним саду при школі в англійському графстві Дарем і пляшку пива від «Фонду Катті Сарк». Серед подарунків наслідному принцу Чарльзу - 18 флаконів парфумів від неназваної особи в Саудівській Аравії, кава, фісташки, волоські горіхи і мед від султана Омана.

Принц Гаррі, який відвідав США, привіз з собою шкіряну куртку від дружини президента США Мішель Обами. З Австралії онук Єлизавети II отримав пляшку віскі, сонячні окуляри, військові окуляри та інші речі, відправлені підрозділом спецназу, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Від американських ВПС йому дісталася рукавичка для соколиного полювання. У Нью-Йорку йому також подарували фігурку, що зображає його самого. Брат Гаррі, принц Вільям, отримав в Бірмінгемі міні-мотоцикл для сина, принца Джорджа.

Дочка Єлизавети ІІ принцеса Анна, відома спортсменка і чемпіонка з верхової їзди, під час візиту в Канаду отримала від художника портрет верхи на лосі. Цей подарунок місцеві журналісти назвали, мабуть, найбільш незвичайним серед усіх піднесених сюрпризів.

Разом з тим палац не заохочує отримання членами королівської фамілії екстравагантних презентів. Як зазначається, їх отримують від імені монарха, і вони можуть бути використані або вжиті, виставлені на огляд, передані на благодійність або третім особам, включаючи придворних співробітників. Офіційні подарунки стають власністю держави, а не окремих членів вінценосної родини, яким інакше довелося б платити з них податки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

368