Початкові випробування вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС) проходять успішно. Завершити випробування препарату, який спільно розробляють Всеросійський НДІ ветеринарної вірусології і мікробіології (м. Покров Володимирської області) та громадський дослідний університет штату Іллінойс (США), і почати його використовувати планується вже до 2016 року. Про це повідомив директор НДІ професор Денис Колбасов, який є одним з учасників досліджень.

«Результати, які ми отримали після перших етапів випробувань, успішні й обнадійливі. І все таки ще занадто рано говорити про те, що вакцина готова. Попереду нас чекає багато досліджень і випробувань на тваринах. Однак отримані після другого етапу результати, коли проводилися контрольні зараження тварин вірусом АЧС, свідчать про те, що ми рухаємося у правильному напрямку», - сказав Колбасов, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

За словами професора, наступний етап стартує найближчим часом. «На цьому етапі нам необхідно реалізувати головне завдання - добитися того, щоб після виживання заражених тварин вони не змогли інфікувати інших свиней. У перспективі, якщо випробування і надалі проходитимуть так само вдало і результати досліджень будуть настільки ж обнадійливими, то використовувати готову вакцину на тваринах ми зможемо вже через три роки», - додав він.

Перший етап випробувань вакцини проти вірусу АЧС пройшов у листопаді-грудні минулого року. «Перший етап розпочався в листопаді, коли свиням був введений захисний препарат. Після чого необхідний був час, щоб антитіла прижилися і виробився захист від контрольного зараження тварин вже безпосередньо вірусом АЧС. Перший етап пройшов успішно, антитіла прижилися, тварини почуваються добре», - розповів Колбасов.

У середині грудня вчені приступили до другого етапу - зараження вірусом, після чого контрольна група вчених провела дослідження, які показали позитивні результати.

Професор також підкреслив, що роботи зі створення вакцини проти АЧС ведуться спеціалістами практично всіх країн світу вже протягом 40 років. «Проблема полягає в тому, що ресурси у всіх країн обмежені, особливо матеріальні, тому вирішено об'єднатися в глобальний альянс щодо вивчення біології вірусу АЧС та розробки засобів і методів його контролю. До складу об'єднання увійшли Росія, США, Великобританія, Іспанія, Німеччина, а також низка африканських країн», - додав він.

Нагадаємо, африканська чума свиней не становить небезпеки для людини, але смертельна для тварин. Єдиний спосіб боротьби з поширенням інфекції - повне знищення поголів'я свиней.

В Україні вперше вірус АЧС був зареєстрований у Запорізькій області у липні 2012 року.

Як повідомляв ForUm, перший цього року діагноз африканської чуми свиней встановлено в Луганській області.

У зв'язку з цим Держветфітослужба ввела заборону на вивезення з трьох сіл Луганської області - Камишне, Колісниківка, Юганівка - живих свиней, свинини і продукції з неї.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

469