Словам дитячої новорічної пісні «В лесу родилась елочка» в цьому році виповнилося 110 років.

У 1903 році у новорічному номері журналу «Малятко» було надруковано вірш «Надія», підписаний псевдонімом «А. Е.». Пізніше, коли частина цього вірша стала пісенькою, виявилося, що її автором є російська і радянська поетеса Раїса Кудашева (1878-1964 рр..), повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Існує кілька версій того, як було розкрито автора. По одній з них, це сталося при вступі Кудашевої в Союз письменників СРСР. Максим Горький, почувши, що здобувач цього високого звання пише тільки «дитячі тоненькі книжки», заявив, що «в організацію приймають серйозних авторів, які написали романи і повісті». Але коли скромна і непомітна жінка прочитала йому «В лесу родилась елочка», він одразу ж змінив свою думку.

Біографи стверджують, що Кудашева вперше почула свою «Елочку», покладену на мелодію, випадково, в потязі. І вірш було перевидано перед самим початком війни в 1941 році в збірнику «Бардів». Всього Кудашева опублікувала близько 200 пісень і оповідань, казок і віршованих книжок.

Музику пісеньки в 1905 році написав композитор Леонід Бекман. Дату народження мелодії можна встановити абсолютно точно - в цей день у його родині було подвійне свято.

«17 жовтня 1905 року моїй старшій доньці Вірочці виповнилося два роки, і я вранці подарувала їй живу ляльку - сестричку Олю, яка народилася о пів на першу ночі, тобто теж 17 жовтня. Поки я ще лежала в ліжку, Леонід сів за рояль, посадив Вірочку на коліна, і написав для неї пісню на вірш з дитячого журналу «Малятко» - «В лесу родилась елочка, в лесу она росла...» - записала у своїх спогадах дружина композитора Олена Олександрівна Бекман-Щербіна.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

428