Деякі астероїди, траєкторії польоту яких перетинаються із Землею, можуть бути не такі небезпечні для нашої планети, як передбачалося раніше, повідомляє японське Агентство з космічних досліджень (JAXA).

Японським супутником "Хаябуса" в кінці минулого року були отримані проби з астероїда Ітокава. Цей матеріал унікальний і допоможе зрозуміти природу малих астероїдів.

"Результати дуже цікаві і навіть вражаючі. Для зменшення загрози нашій планеті з боку астероїдів все це може виявитися дуже корисним в майбутньому", - сказав представник Агентства з космічних досліджень Японії Акіра Фудзівара.

Перші результати експедиції "Хаябуси" показують, що астероїд Ітокава за своєю структурою дуже крихкий і складається із суміші гравію і скелястої породи, які з’єднані один з одним силою гравітації. Крім того порівняно з космічними тілами, вивченими дотепер, Ітокава невеликого розміру.

Як відзначає Фудзівара, такі "малі астероїди", в разі перетину траєкторії їх польоту із Землею, становлять набагато меншу небезпеку для планети, оскільки можуть руйнуватися в шарах атмосфери, не долетівши до поверхні. Крім того через крихку структуру їх буде не дуже складно зруйнувати за допомогою сучасної зброї, повідомляє РІА «Новини».

"Імовірно, такі астероїди менш небезпечні", - сказав учений, додавши, що дослідження ще продовжується і говорити про кінцеві результати поки зарано.

Фудзівара назвав Ітокаву типовим небесним тілом серед тисяч астероїдів малих розмірів, що пролітають між Землею і астероїдними кільцями між Марсом і Юпітером. Причину виникнення таких однотипних астероїдів учені поки що не можуть назвати. Можливо, вони сформувалися через зіткнення двох великих космічних тіл.

"Хаябуса" був запущений в травні 2003 року з метою досягти поверхні астероїда Ітокава, названого на ім'я "батька" японського ракетобудування Хідео Ітокави, після перебування на його орбіті протягом трьох місяців.

Політ до астероїда, який всього 700 метрів завдовжки і 300 метрів завширшки, і повернення на Землю повинні були стати першим в історії космічним дослідженням такого роду.

Проте в процесі експерименту виникли труднощі, і Агентство космічних досліджень Японії відклало повернення автоматичного зонда "Хаябуса" з астероїда Ітокава, що перебуває на відстані близько 290 мільйонів кілометрів від Землі, до 2010 року. Спочатку передбачалося, що це станеться у 2007 році.

На відміну від планет астероїди, на думку учених, можуть містити матеріали, що не зазнали змін з часів створення Сонячної системи, і тому становлять для науки особливий інтерес.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3195