Візит президента російської федерації Володимира Путіна в Україну може відбутися тільки після створення парламентської більшості у Верховній Раді. Так вважає науковий керівник Центру політичних і соціологічних досліджень «Соціо-вимір» Володимир Полохало.
«Якщо візит і відбудеться, то тільки після створення парламентської більшості і виконавчої влади. Адже саме на цьому рівні нагромадилося чимало гострих, або дуже гострих, проблем з обох боків», - заявив експерт.
Крім того, за його словами, для візиту повинна бути сприятлива геополітична і економічна ситуація. «Врешті-решт на його вірогідність впливає зустріч у форматі Великої Вісімки, яка повинна відбутися скоро в Росії. Наступний момент - якщо порівнювати з минулими роками частоту і зміст зустрічей двох президентів, то сьогодні утворився вакуум конструктивного спілкування між президентами РФ і України. Вакуум спілкування викликаний серйозною асиметричністю інтересів Кремля і України», - зауважив Полохало.
Політолог також вказав, що він не бачить «ні дипломатичної, ні експертної, ні урядової підготовки до такого візиту».
Науковий співробітник інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Всеволод Степанюк вважає, що допоки «сам Путін не заявить про це», сприймати заяви про його візит до України всерйоз не варто.
«Річ у тому, що візити президентів просто так не відбуваються, вони готуються, вони відбуваються для підписання чого-небудь. В даному випадку я не бачу, які проблеми нинішня влада готова вирішувати з РФ. Хоча б тому, що немає уряду, навіть якщо він і буде, незрозуміло, скільки він існуватиме. Тобто від України немає серйозної сторони переговорів. Тому візит Путіна маловірогідний», - вважає політолог.
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, кандидат філософських наук з цього приводу відзначив: «Відносини між нашими країнами і ступінь їх історичної близькості такі, що президенти України і Росії хоча б раз на рік повинні відвідувати один одного з офіційними візитами, інакше це буде явним знаком серйозного охолодження відносин. В усякому разі інтенсивність зустрічей двох президентів помітно знизилася».
Водночас він зазначив: «Навряд чи президент Росії приїде в Україну до закінчення формування в Україні нових органів державної влади». «Перш за все я маю на увазі парламентську коаліцію і звичайно коаліційний уряд. Оскільки статус візиту передбачає зустріч і обговорення серйозних питань з прем'єр-міністром», - сказав Фесенко.
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що «Путін спробує встигнути раніше Буша відвідати Україну і символічно перебити візит, який для України не менш важливий, ніж для США, а також важливий для взаємовідносин США і Росії».
«Це символічна конкуренція, або конкуренція символів за те, хто побуває у Києві першим перед липневим самітом Великої Вісімки. Це буде важливо для подальшого порядку денного і обговорення на саміті, у тому числі і енергетичних проблем. Очевидно, під час візиту в Україну Путін надасть гарантії щодо щадного або підвищення, або заморожування цін на газ до зими 2007 року», - певен політолог.
Віце-президент Центру дослідження корпоративних відносин Ростислав Іщенко нагадав, що «двосторонні відносини між Росією і Україною в останні півтора року різко погіршилися». У зв'язку з цим, на його думку, на даному етапі не може бути й мови про «дружній візит» просто так – поговорити ні про що і створити картинку для місцевого телебачення.
«Візит зможе відбутися тільки в тому разі, якщо президенту Росії буде про що говорити з українськими керівниками. Наголошую: ні з ким говорити, а про що говорити», - зазначив експерт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом