Археологи на чолі з Робертом Бенфером, професором факультету антропології університету Міссурі, під час розкопок у перуанських Андах виявили астрономічну обсерваторію, побудовану 4,2 тисячі років тому – найстародавнішу з відомих обсерваторій Північної і Південної Америк.

Це відкриття принесло не тільки нові вражаючі знахідки, але і безліч непростих питань.

По-перше, відразу можна сказати, що йдеться про цивілізацію докерамічного періоду, яка раніше була невідомою історичній науці. Знахідкам близько 4,2 тисяч років, тобто, представники цієї культури на 3 тисячі років старші від більш відомих інків, передає «Мембрана».

Інший момент, який спантеличує ще більше – високий рівень художньої майстерності. В обсерваторії знайдено "круглі", просторові, а не рельєфні скульптури, тоді як вважалося, що тривимірна пластика в області Анд з'явилася близько 3,6 тисяч років тому – на 800 років пізніше.

Будівлю обсерваторії (яка служила і святилищем), побудовано так, щоб у віконцях на стінах можна було спостерігати сонце під час дат, які важливі для аграрного господарства. Наприклад, можна було зареєструвати настання 21 грудня і 21 червня — днів початку і закінчення сільгоспробіт у Західній півкулі.

Такий факт побічно доводить те, що це була досить розвинута цивілізація, тим паче, що, на думку Бенфера, "для цих людей створення календаря в їх умовах коштувало величезної праці".

До того ж незрозуміло, чому обсерваторію не було розграбовано – адже "чорні археологи" вже проводили в тому районі свої пошуки, не докопавши до скарбів всього декілька дюймів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

572