У Сімферопольській міськраді відбулися громадські слухання з обговорення проектів Герба і Прапора міста Сімферополя, які повинні стати основними символами і атрибутами територіальної громади столиці Криму.

Як повідомили в прес-службі Сімферопольської міськради, проекти Герба і Прапора представив голова Комісії міської ради з розробки символіки територіальної громади Сімферополя, колишній віце-мер Петро Баскаков.

Пропонований проект Герба є французьким щитом, розділеним на 2 поля вузькою, срібною, хвилястою смугою, яка символізує головну водну артерію Криму – річку Салгир. У верхньому блакитному полі щита, що означає красу міста, розміщується золота бджола, як символ користі. В нижньому червленому полі – золота антична чаша з легенди про виникнення скіфів. Вона є символом історії міста, що бере свій початок від Неаполя Скіфського. Червлений колір в цьому випадку говорить про мужність і героїзм скіфів, які захищали свою столицю. Щит увінчаний золотою вежею п'ятизубчатою короною з бурелетом кольорів прапора Автономної Республіки Крим і оточений напіввінком з дубових гілок натурального кольору, обвитих стрічкою ордена Трудового червоного прапора з написом «Місто користі», передає «УНІАН».

Проект Прапора міста Сімферополя є копією республіканського прапора, на якій з боку держака розташований жовтий рівнобедрений трикутник, направлений до центру полотнища. Ця золота стрілка символізує статус Сімферополя як столиці автономії.

В обговоренні проектів символіки територіальної громади Сімферополя брали участь депутати місцевих рад, учені, художники, дизайнери, представники громадськості. При цьому частина ораторів запропонувала затвердити як символ кримської столиці герб 1844 року у вигляді французького щита з зображенням православного хреста і гори Чатирдаг.

За словами Сімферопольського міського голови Геннадія Бабенка, ухвалене рішення про проведення на кримському телебаченні серії передач, присвячених проектам Герба і Прапора столиці автономії, після чого протягом місяця вивчатимуться думки сімферопольців і будуть проведені повторні громадські слухання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

422