Астроном Кристофер Гоу (Christopher Go) зробив вдалий знімок Юпітера, на якому добре видно обидва супершторми — величезні червоні плями. Це знаменита Велика червона пляма і "Червона пляма молодша" (Red Jr.), що утворилася зовсім недавно.

Red Jr. — неофіційна назва цього шторму. Його формальне позначення — "Овал BA" (Oval BA), але назва "Червона пляма молодша" точніше відображає його суть.

Якщо Велика червона пляма — це шторм, удвічі більший за діаметром, ніж Земля, що продовжується на Юпітері принаймні 300 років, то Овал BA почав рости тільки у 2000 році.

Проте зараз він досяг уже розміру в половину Великої червоної плями (тобто з нашу планету), і найзагадковіше те, що в останні тижні раптом набрав такого ж точно цегляно-червоного кольору, що і в "старшого брата", повідомляє «мембрана».

Це дуже інтенсивний і ще до кінця незрозумілий процес в атмосфері газового гіганта. У 2000 році Овал BA утворився в результаті зіткнення відразу трьох менших штормів. Як і вони, Овал BA багато років залишався білим. Але в грудні 2005-го він несподівано став коричневим, а днями — червоним.

Учені можуть тільки передбачати, які речовини були підняті цим штормом вгору з глибин планети. А які реакції (імовірно фотохімічні, пов'язані з ультрафіолетовим випромінюванням Сонця) зумовлюють його теперішнє почервоніння — учені і поготів не розуміють.

Цікаво, що раніше деякі невеликі білі овали в атмосфері Юпітера демонстрували почервоніння, але дуже слабке і на короткий час. Чи є ми свідками народження нового супершторма-довгожителя, аналогічного знаменитій Великій червоній плямі, можна буде з'ясувати лише з часом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

627