У травні минулого року учені повідомили про відкриття нового виду ссавця: куплена на базарі в Лаосі тушка тварини видалася дослідникам невідомою науці істотою . Але тепер Мері Доусон і її колеги з музею природознавства Карнегі оспорили минулорічне відкриття, при цьому додавши йому сенсаційності.

Виявилося, що "невідомий ссавець" належить до сімейства Diatomyidae, що зникло з лиця землі, як вважали, 11 мільйонів років тому.

Diatomyidae були гризунами розміром з білку. Вони жили в середині Третинного періоду, від 34 до 11 мільйонів років тому в південній Азії, центральному Китаї і Японії. Ці істоти мали дуже характерні корінні зуби і структуру щелепи, за якими "базарну знахідку" і вдалося класифікувати, повідомляє «Мембрана».

Друге відкриття — приклад того, що вчені називають "ефектом Лазаря" — ситуації, коли тварина, відома науці тільки за скам'янілостями, виявляється живою і здоровою.

Можливо, найвідоміший приклад ефекту Лазаря – целакант — вимерла щонайменше 65 мільйонів років тому риба, яку знайшли біля берегів Південної Африки.

Доусон називає ссавця з Лаосу "целакантом серед гризунів" і відзначає, що "вперше вчені знайшли живцем ссавця, що вважався зниклим протягом такого довгого часу. Попередні знахідки датувалися декількома тисячами, максимум — одним мільйоном років з хвостиком.

Втім, біологи ще не бачили живий екземпляр — для цього потрібно їхати до того ж Лаосу і вести пошуки. Чи займеться цим хто-небудь, поки що невідомо.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

674