Штучна самоізоляція Придністров'я не має логічного пояснення і спричиняє збитки економічним суб'єктам багатьох країн, які співробітничають з придністровськими партнерами або використовують цю територію для транзиту товарів, зауважує міжвідомча оперативна група з моніторингу ситуації, що склалася на українсько-молдовському кордоні.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України, зазначивши, що чергове засідання цієї міжвідомчої оперативної групи, створеної на базі Представництва МЗС України в Одесі на чолі із спеціальним представником України з питань придністровського врегулювання Дмитром Ткачем проходило 9 березня в Одесі.

На засіданні констатувалося, що за останню добу ситуація в пунктах пропуску на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону істотно не змінилася. Органи охорони державного кордону працюють в звичайному режимі і виконують свої обов'язки в повному обсязі.

У звичайному режимі продовжується пропуск через кордон людей, легкових автомобілів і пасажирського автотранспорту. За минулу добу через придністровську ділянку українсько-молдовського кордону виїхали і в'їхали до України більше як 3 тис. 300 осіб, 700 легкових автомобілів, 50 автобусів.

Українська сторона не чинить ніяких обмежень на пропуск вантажів і транспортних засобів, які прямують в Придністров'я з України та інших країн, повідомляє «УНІАН».

Водночас під час засідання міжвідомчої оперативної групи була виражена стурбованість збереженням напруження в пунктах пропуску «Платонове» і «Кучурган». В результаті цього в прикордонних районах України нагромаджується автотранспорт з товарами для придністровських підприємств. Тому зовсім незрозумілою є позиція придністровської влади, яка забороняє їм рухатися в Придністров'я. Фактично вони самі себе ізолюють, відзначали учасники засідання.

Місцеві органи влади України спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством надзвичайних ситуацій України, Міністерством внутрішніх справ України і Держприкордонслужбою України вживають заходів для організації побуту водіїв цих транспортних засобів і розблокування пунктів пропуску.

Як повідомляв ForUm, 30 грудня 2005 року Україна і Молдова домовилися про нові правила митного оформлення товарів. Голови урядів двох країн Юрій Єхануров і Василе Тарльов підписали спільну заяву, в якій говориться про уніфікацію процедур митного оформлення товарів, зокрема походженням з Придністровської Республіки.

3 березня голова Держприкордонслужби Олександр Єгоров підписав розпорядження, відповідно до якого всі вантажі, які переміщаються через українсько-придністровський кордон, проходитимуть митне оформлення в Молдові. Документ був підписаний на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України.

Влада Придністров'я вважає введення нових митних правил економічною блокадою.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372