Економія енергоресурсів за рахунок громадян-споживачів нічого не дасть. Таку думку висловив кореспонденту Forum'у президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, коментуючи нові правила споживання електроенергії для населення, що використовує електрику для обігріву свого житла.

«У нас не зробили головного - не ліквідували монополістів. Постійно ведеться дискусія - скільки реально, наприклад, газу витрачає ЖКГ і скільки вони «приписують», скільки неефективно використовують. Будь-який монополіст нераціонально використовує газ, електроенергію. І всі ці заяви про те, що «давайте будемо економити за рахунок населення» йдуть «в повітря», - акцентував Охріменко.

За словами аналітика, економія ресурсів була б можлива в результаті проведення приватизації енергопостачальних підприємств, створення приватних і появи в зв'язку з цим конкуренції на ринку даних послуг.

На уточнювальне питання, чому уряд досі не здійснив приватизацію електро- та теплопостачальних підприємств, аналітик відповів: «Якщо брати навіть міські та обласні теплокомунальні підприємства - це дуже прибутковий бізнес, який забезпечує високий прибуток його керівникам. Тому всі розмови про запровадження приватного ринку тепла і електроенергії блокуються, починаючи від Кабміну, той же міністр ЖКГ цього не хоче, і закінчуючи (керівництвом - Ред.) районом, у якого теж є свій інтерес не втрачати цю монополію. Це ж різні речі - коли ти монополіст і коли є конкуренція», - підкреслив експерт.

Нагадаємо, постановою №164 Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, щомісячний ліміт споживання електроенергії населенням, яке для обігріву використовує електроопалювальні установки, збільшено з 3600 кВт/год - до 5000 кВт/год. Крім того, для цієї категорії населення буде застосовуватися тариф на електроенергію 23,7 коп. за 1 кВт/год (з ПДВ). Ця норма буде діяти з 1 жовтня по 30 квітня. Кабінет міністрів своєю постановою № 540 від 16.10.2014 р ввів ці зміни в дію.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
951 грн.
27